HD DVD uzlaušana un Digg.com apmeklētāju dumpis

Neskatoties uz pastiprināti negatīvu interneta lietotāju attieksmi, kuru ir izpelnījušās dažādas satura aizsardzības (DRM) sistēmas, centieni tās ieviest neapstājas ne uz mirkli. Tāpat kā centieni tās uzlauzt. Jaunā formāta HD DVD satura aizsardzību pirmoreiz uzlauza pagājušā gada decembrī, bet pēc diviem mēnešiem – 2007. gada februārī – kāds entuziasts ar pseidonīmu „arnezami” atrada universālu alternatīvu katra diska unikālajām atslēgām: viņam izdevās piemeklēt tā saukto „Processing Key”, kura nosaka atsevišķo diska atslēgu aizsardzību.

Vēl pēc trim mēnešiem universālā atslēga (sešpadsmit skaitļu virkne, kas pierakstīta sešpadsmitnieku skaitīšanas sistēmā) uzradās populārajā vietnē Digg.com, kur šo ierakstu nekavējoties izdzēsa, bet tā autoru izraidīja no foruma.

Taču vietējā kopiena noreaģēja bez kavēšanās – veselu diennakti lielākajā daļā Digg.com publicēto ierakstu bija lasāma aizliegtā atslēga. Pirmā maija vakarā attiecīgs pieprasījums Google meklētājā uzrādīja apmēram 238 000 rezultātu, un Digg.com dibinātājs Kevins Rouzs oficiāli atcēla piekļuves koda citēšanas aizliegumu savā vietnē. Neprātīgā diena, kas jau nodēvēta par „[url=http://en.wikipedia.org/wiki/HDDVD_Night]HD DVD nakti[/url]”, beidzās ar pilnīgu un neapstrīdamu interneta lietotāju uzvaru, kas tika atzīmēta ar pieticīgu Mac OS X ekrāna saudzētāju: uz melna fona brīvā secībā parādās visi sešpadsmit skaitļi, kuri 2007. gada 1. maijā satricināja pasauli.

[img]/images/upload/macscsaver.jpg[/img]

Avots: [url=http://www.mactime.ru/Environ/WebObjects/mactime.woa/wa/Main?textid=7207&level1=mactimes]MacTime.ru[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us