HD DVD aiziešana no „spēles” vēl nenozīmē Blu-Ray vieglus panākumus

Pat neskatoties uz to, ka Toshiba aizgāja no HD video lauciņa, Blu-Ray tipa diskiem varētu paiet samērā ilgs laiks, līdz tie ieies tirgū un kļūs tik pat pieprasīti kā DVD. Kā viens no galvenajiem iemesliem tiek minēts atskaņotāju cenas, kas, kā zināms, vienu brīdi pat kļuva augstākas.

ABI Research veiktā tirgus analīze ļauj secināt, ka Blu-Ray formāts nebūs „topā” vēl tuvāko gadu vai pusotru: „BD atskaņotāju cenas joprojām ir augstas un to ražošana nav pietiekami veikla. Savā ziņā tas pat ir labi, jo liela daļa šobrīd pieejamo atskaņotāju vēl nenodrošina visas studiju piedāvātās iespējas,” atzinis analītiķis Stīvs Vilsons (Steve Wilson), cerot, ka ražotāji ātrāk pievērsīsies pilnvērtīgāku atskaņotāju ražošanai.

[img]/images/upload/bluray_add.jpg[/img]
Patērētājam draudzīga atskaņotāja cena varētu būt ap 200 vai mazāk ASV dolāriem, taču pat atskaņotāju cenas nebūs formāta popularitātes celmlauzis, jo, kā uzskata ABI Research, joprojām paliek skatīšanās problēma – parasto TV īpašnieki visticamāk paliks pie ierastā DVD baudīšanas. Interesanti, ka tieši augsto cenu dēļ, eksperti šogad prognozē PlayStation 3 dominanci Blu-Ray atskaņotāju lauciņā (85% no tirgus), pie tam, šāda tendence varētu turpināties vēl tuvākos 4 līdz 5 gadus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us