Hakeru uzbrukumā cieš hakeru mājas lapa

Šodien 4. jūnijā, trešo reizi pēdējo mēnešu laikā, tika uzlauzta vēl viena mājas lapa. Nepaveicās cilvēkiem, kuri publicēja ziņas no hakeriem. Pēc informācijas, kura pieejama internetā lejupielādei var secināt, ka hakeri, kuri uzlauza minēto portālu, ieguva WP bloga dzinēja un PunBB foruma datubāzes kopijas. Kā pirmo incidentu var uzskatīt ziņu, kad aprīļa beigās hackers.lv publicēja informāciju par ziņu portāla boot.lv foruma datubāzes IPB uzlaušanu, no kuras tika lejupielādēti lietotāju dati, ieskaitot lietotāju e-pastus un šifrētas paroles. Iespējams, šis incidents nopietni iedragāja lasītāju uzticību boot foruma drošībai, jo internetā periodiski tika izmestas vismaz divas datu bāzes versijas ar vairāku stundu starpību.

Pirms četrām dienām internetā tika publicēta otra incidenta informācija par mājaslapas uzlaušanu – no seksuālo minoritāšu mājas lapas mozaika.lv tika iegūta datubāze, kura saturēja daudz personiskāku informāciju – lietotāju personu kodus, profesijas, e-pastus un mobilos telefonu numurus.

Kopumā šie jau ir trīs gadījumi, kuri notikuši gandrīz viena mēneša laikā. Pēc pieejamās informācijas, vismaz divos gadījumos augstāk minēto resursu uzlaušanā tikušas izmantotas ievainojamības, kuras atrastas atvērtā koda forumu skriptos. Atvērtā koda forumi, kuri tika uzlauzti, strādā ar PHP skriptēšanas valodu un MySQL datu bāzi. Atvērtā koda programmas ir bezmaksas, tām ir viegli pieejams kods un tās bieži tiek izmantotas mājas lapu uzlaušanai.

Pēc informācijas, kuru varam lasīt nekur.lv ir redzams, ka lietotāji ir nopietni nobažījusies par savu drošību internetā, tie nejūtas droši par kompetentu iestāžu darbību. Šo incidentu sakarā ir arī lasāmi komentāri par to kā veidojas šie gadījumi – iekšējās nesaskaņas vai aizvainojumus cilvēki risina uzlaužot citu cilvēku mājas lapas, un lai pazemotu to veidotājus publicē šos datus publiski.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us