Hakeris uzlauž Mac OS X nepilnās 30 minūtēs?

Kāds Mac’u entuziasts no Zviedrijas izsludināja konkursu, kurš aicināja uzlauzt tīklā pieslēgtu Mac mini ar Mac OS X operētājsistēmu. Pēc 6 stundām konkurss beidzās, jo kāds hakeris, kurš sevi dēvē par “Gwerdna”, uzlauza šo Mac mini nepilnās 30 minūtēs.

Hakeris pilnībā guva kontroli pār Mac OS X un varēja pat izdzēst failus un instalēt jaunas aplikācijas. Pēc hakera teiktā, dotais Mac mini varēja būt labāk nokonfigurēts pret ielaušanos no malas, bet tas tik un tā nebūtu viņu apturējis no pilnīgas kontroles pārņemšanas pār šo Mac mini.

Savas darbības laikā “Gwerdna” secināja, ka Mac OS X operētājsistēmai ir [b]vairāki[/b] vāji punkti, caur kuriem hakeri var ielauzties šajā operētājsistēmā.

Pēc šī notikuma kāds cits Apple fans no Amerikas noliedz to, ka Mac OS X ticis uzlauzts pilnībā. Viņš rakstīja, ka hakeriem, kuri centās uzlauzt zviedra Mac mini, īstenībā tika doti datora lietotāja vārds (username) un parole (password), un fakts, ka Mac OS X uzlauzts mazāk nekā 30 minūtēs, ir noliedzams, jo neviens normāls cilvēks nedod hakeriem datora lietotāja vārdu un paroli, tādēļ amerikānis izsludinājis vēl vienu konkursu, kurš aicina uzlauzt [b]viņa[/b] Mac mini. Konkurss beigsies 10. martā.

Informācija internetā (angliski): [url=http://news.zdnet.com/2100-1009_22-6046197.html]news.zdnet.com[/url], [url=http://test.doit.wisc.edu/]test.doit.wisc.edu[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us