Hakeris pārdod pieeju ASV galveno resursu mājas lapām

Liels resursu skaits nokļuva viena hakera rokās, kas sarīkoja izpārdošanu pagrīdes forumā: piedāvāto lotu sarakstā bija mājas lapas, kas pieder dažādām valdības un militārām organizācijām.

Saskaņā ar kompānijas Imperva drošības nozares speciālistu ziņojumu, noziedznieks izlika pārdošanā lielu skaitu mājas lapu. Atkarībā no pieejas pakāpes un organizācijas, kurai pieder resurss, cena svārstījās no $33 līdz $500.

Tā, piemēram, visdārgākās lotes, kuru vērtība sastādīja $499, ir pieeja datu bāzei un atbilstošai konfidenciālai informācijai, kura glabājas Dienvidkarolīnas Nacionālās gvardes serverī (www.scguard.army.mil); pilna pieeja ASV Bruņoto spēku Sakaru un elektronikas pārvaldes serverim (cecom.army.mil); Albānijas Bruņoto spēku ģenerālštāba mājas lapas administratora (gs.mil.al).

[img]http://datuve/images/upload/20110125232219.jpg[/img]

Bet pilnīgu kontroli pār dažu štatu pārvaldes orgānu resursiem, tādiem kā Jūta un Mičigana, var saņemt tikai par $99 un $55.Bez augstākminēto resoru resursiem, hakeris uzlauza dažu universitāšu mājas lapas, kuru vērtība ir tikai $88.

Bet tas vēl nav viss. Pārdošanā nonāca arī lietotāju konfidenciālie dati, kas iegūti no uzlauztiem resursiem. Vārdi, telefonu un faksu numuri, kā arī elektroniskā pasta adreses var saņemt par $20 par 1000 ierakstiem. Vērts atzīmēt, ka pēc pētnieku atskaites publicēšanas, daži resursi tika atslēgti. Var secināt, ka cietušo resursu administratori strādā pie problēmas atrisināšanas.

Kā avots izmantotas Financial Times un Imperva.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us