Hakeriem izdodas apiet Windows 7 aktivizācijas procesu

Tapis zināms, ka hakeriem jau ir izdevies apmānīt Windows 7 iekļautos pirātisma novēršanas līdzekļus. Apmēram pirms nedēļas emuārā [url=http://www.mydigitallife.info/2009/11/06/removewat-or-chew-wga-bypass-activate-windows-7-and-server-2008-r2-forever-loader-alternative-to-remove-disable-activation-technologies]My Digital Life[/url], kurā tiek apskatīti informācijas tehnoloģiju jaunumi, tika publicēts raksts par to, kā hakeriem ir izdevies atrast metodes jaunās operētājsistēmas aktivizācijas procesa apiešanai.

Saskaņā ar My Digital Life norādīto informāciju operētājsistēmas Windows 7 aktivizācija tiek “apmānīta”, izmantojot utilītprogrammas RemoveWAT un Chew-WGA, kas aptur aktivizācijas procesu vai novērš tā palaišanu. Izmantojot abas utilītprogrammas, Windows 7 drošības pasākumi tiekot apieti, operētājsistēmai liekot “domāt”, ka tā jau ir pienācīgi aktivizēta. Rezultātā vairs netiek rādīti arī neatlaidīgie paziņojumu logi, ko Microsoft ir iekļāvuši savā programmatūrā kā pirātisma novēršanas līdzekli.

Šādu veida līdzekļu iekļaušana Microsoft produktos ir korporācijas galvenais pirātisma novēršanas pasākums. Atšķirībā no Windows Vista, kurā tika izmantota integrētā pirātisma novēršanas programmatūra “Windows Genuine Advantage” (WGA), jaunajā Windows 7 tā ir aizvietota ar “Windows Activation Technologies” (WAT). Jūtamākā atšķirība ir tā, ka operētājsistēmā Windows Vista ir jāuzgaida 15 sekundes, pirms var noklikšķināt uz pogas “Aktivizēt vēlāk” (Activate Later), savukārt Windows 7 to var izdarīt uzreiz bez gaidīšanas.

Microsoft jau iepriekš ir bloķējusi hakeru aktivizācijas apiešanas metodes, izmantojot Windows Update, lai lietotājiem uzspiestu atjauninājumu veikšanu. Piemēram, 2008. gada sākumā tādējādi tika atklātas divas nelegālas aktivizācijas metodes, kuras pēc mēneša bloķēja, iestrādājot šo metožu noteikšanas kodus Windows Vista 1. servisa pakotnē (Vista Service Pack 1 – SP1). Microsoft apgalvo, ka ir informēti par pēdējiem gadījumiem saistībā ar Windows 7, un šobrīd meklē veidu, kā tos turpmāk novērst.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us