Hakeri nozog Dienvidkorejas militāro informāciju

Nezināms uzbrucējs ielauzies klēpjdatorā, kurā bijusi slepena informācija. Lai gan Dienvidkoreja ir pieredzējusi neskaitāmus kiberuzbrukumus, pēdējais ir izrādījies veiksmīgs slepenas informācijas iegūšanā. 18.decembrī Dienvidkoreja paziņoja, ka tiek izmeklēts hakeru uzbrukums, kurā tika piekļūts slepenai informācijai par Dienvidkorejas un ASV aizsardzības plāniem. Tiek pieļauts, ka uzbrukumu izdarījusi Ziemeļkoreja.

Uzbrukums esot noticis pagājušā mēneša beigās, kad kāds Dienvidkorejas virsnieks neesot atvienojis USB zibatmiņu, pārslēdzoties no ierobežotas piekļuves iekšējā tīkla uz Internetu. Nolaupītajā informācijā esot iekļauts Korejas pussalas kara gadījumā izmantojamās Seulas un Vašingtonas stratēģijas īss izklāsts. 11 lappušu garais dokuments OPLAN 5027 bijis paredzēts militāro amatpersonu instruktāžai.

Dokumentā bijusi informācija par militārajām operācijām, kurās iesaistīti Dienvidkorejas un ASV karaspēki, gadījumam, ja Ziemeļkoreja censtos iekarot Dienvidkoreju. Kāds avots norāda, ka dokumentā bijusi informācija par 700 tūkstošiem ASV kareivju, kas piedalītos pilna apmēra karā. „Hakeri ieguvuši 11 lappuses ar PowerPoint slaidiem, kuros izskaidrots kara plāns viesu amatpersonām, nevis visu plānu,” stāsta kāds Dienvidkorejas militārais pārstāvis.

Ar notikumu saistītie avoti norāda, ka sistēmas drošības programmatūrai vajadzēja parādīt brīdinājuma ziņojumu, ja militārajam datoram tiktu pievienota kāda ārējā informācijas uzglabāšanas ierīce. Hakeri varētu nolaupīt svarīgo informāciju tikai gadījumā, ja virsnieks nebūtu ievērojis šīs brīdinājuma ziņas un būtu pārkāpis noteikumus.

[url=http://www.dailytech.com/Hackers+Steal+South+Korean+War+Plans/article17223.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us