Hakeri kļūst nekaunīgāki..un bagātāki!

Interneta uzbrukumi kļūst aizvien izplatītāki – teju katru dienu ziņās var lasīt par kādu uzlauztu mājas lapu, jaunu vīrusu, spiegošanu u.c. Symantec nākuši klajā ar paziņojumu, ka internets jau ir kļuvis par bīstamu kriminogēnu rajonu, un hakeri kļūst aizvien bezkaunīgāki un mazāk baidās no dažādām sankcijām. Šķiet, kibernoziegumiem slūžas ir vaļā un šo darbību apjomi nemazināsies.

Interesanti, ka daļa no hakeru uzbrukumiem un terora ir sava veida peļņas avots. Tā piemēram, pēc pasūtījuma izveidot tastatūras taustiņu ierakstīšanas programmu un ievietot to izspiegojamā datorā izmaksās ap Ls 15, savukārt [i]botnet[/i] izveide izmaksās nedaudz virs Ls 100. Dažādu internetbanku piekļuves rīki pēc Symantec pētījumiem maksā no Ls 400 līdz pat vairākiem tūkstošiem atkarībā no sarežģītības un kvalitātes.

[img]/images/upload/Hacker_d70focus_1.jpg[/img]
Pētījumu kompānija veica vienu gadu – no 2007.gada 1.jūlija līdz 2008.gada 30.jūnijam. Tā gaitā forumos un IRC kanālos tika novēroti dažādi grupējumi. Par spīti ierobežotai piekļuvei, Symantec izdevās iegūt visai precīzus datus par dažādiem izmantotajiem risinājumiem, vidējām cenām un arī informāciju par nozagtās informācijas apjomu.

Visvairāk meklētā informācija ir par kredītkartēm – atkarībā no konta stāvokļa un atrašanās vietas maksa par kartes informāciju ir no Ls 5 līdz pat Ls 500. Šādas informācijas iegūšana sastāda 30 procentus no hakera ikdienas ienākumiem. Ar pilnīgu pētījuma rezultātu kompānija nāks klajā šonedēļ.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us