Hakeri ielaužas Lielbritānijas un ASV aizsardzības projektā

Hakeri ir ielauzušies ASV Aizsardzības departamenta 300 miljardu ASV dolāru vērtajā [i]Joint Strike Fighter[/i] projektā, kuru daļēji sponsorē arī Lielbritānija. Šī projekta ietvaros paredzēts aizvietot novecojušos kaujas lidaparātus ar nākamās paaudzes F-35 lidmašīnām. Aizdomās tiek turēti ķīniešu hakeri.

F-35 būs nākamā reaktīvā kaujas lidmašīna Karaliskajā flotē un Karaliskajos gaisa spēkos. Lielbritānija F-35 attīstībā ir ieguldījusi 2 miljardus ASV dolāru – vairāk nekā jebkura cita no astoņām programmas partnervalstīm. ASV amatpersonas uzskata, ka uzbrukumi nākuši no Ķīnas.

[img]/images/upload/20090422125254.jpg[/img]
Hakeri nokopējuši datus par lidaparātu sistēmas konstrukcijām, izmantojot tīkla nepilnības lidmašīnu būvētāju datoru infrastruktūrā. Taču svarīgākā informācija nav skarta, jo tā atrodas datoros, kam nav piekļuves internetam. Uzņēmums [url=http://www.lockheedmartin.com/]Lockheed Martin[/url], galvenais projekta darba izpildītājs, vēl nav sniedzis nekādus komentārus.

Pagājušajā mēnesī Lielbritānija iegādājās pirmās trīs F-35 lidmašīnas, tā parādot, ka ir gatava uzsākt projekta testēšanas un novērtēšanas fāzi. Lielbritānija kopumā plāno iegādāties 138 šos lidaparātus.

Raksta avots – [url=http://www.vnunet.com/vnunet/news/2240752/uk-defense-project-hacked]Vnunet[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us