Hakeri apgalvo, ka iPhone ir ārkārtīgi nedrošs

Džonatans Zdziarskis ([i]Jonathan Zdziarski[/i]), iPhone izstrādātājs un hakeris, kas vada kriminālistikas kursus datu atgūšanā no iPhone, nav visai iepriecināts par iPhone drošību. Viņš norāda, ka iPhone OS v3.0 ir nedaudz labāka, kad runa ir par drošību, taču ar dažām viegli pieejamām bezmaksas programmām arī to var uzlauzt ātrāk nekā divās minūtēs. Šīs ziņas varētu satraukt tos uzņēmumus un valdības iestādes, kas iegādājās simtiem tūkstošu Apple piedāvāto iPhone viedtālruņu.

[img]/images/upload/20090725142204.jpg[/img]
Zdziarska kungs uzskata, ka iPhone drošības problēmas ir pilnīgi liekas un tās ir kompetences trūkuma rezultāts. Viņa uzskati gan ir pretstatā Apple Tima Kuka ([i]Tim Cook[/i]) sacītajam: „Interese par iPhone 3.0 un iPhone 3GS pieaug, pateicoties tā jaunajai aparatūras šifrēšanai un uzlabotajai drošībai.” Zdziarskis saka, ka šifrēšana tālrunī ir tik vāja, ka parasta programma ļauj apskatīt šifrētos failus kā nešifrētus.

Uzņēmumu darbinieki bieži vien tālrunī rediģē izklājlapas, kā arī izmanto tālruni, lai veiktu maksājumus ar uzņēmuma kredītkartēm. iPhone drošības problēmu dēļ visa šī informācija ir viegls kumoss hakeriem. Apple tehniski ir taisnība, jo iPhone 3GS tālrunī ir šifrēšana, taču drošībai tā ir tikpat kā nederīga. Zdziarskis iesaka: „Nāksies vien paklausīt teicienam [i]Netici nevienam![/i]. Diemžēl šajā gadījumā tas attiecas arī uz Apple.”

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Hacker+Says+iPhone+is+Incredibly+Insecure+Useless+for+Businesses/article15780.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us