Hadronu paātrinātāju iedarbinās septembra beigās

Šonedēļ Lielā Hadronu paātrinātāja (LHC) oficiālās amatpersonas paziņoja, ka ierīci Šveices kalnos uz pilnu jaudu labākajā gadījumā iedarbinās oktobrī, taču pēc tam ap Ziemassvētkiem to atkal pārstartēs, un kādu laiku tā nestrādās.

Pēc tam, kad ierīce sabojājās, eksperti vairākkārt izteica pieņēmumus kad to varētu salabot – pēdējās aktuālās ziņas bija, ka LHC projekts atsāksies vasarā. Vakar izplatītajā paziņojumā teikts, ka darbu ar ierīci atsāks septembrī, taču tikai oktobrī sāksies pirmie nopietnie eksperimenti.

Šāda aizkavēšanās notikusi, jo tiek uzstādīta jauna, uzlabota drošības sistēma un veikti vēl vairāki uzlabojumi.

[img]/images/upload/lhc_cern.jpg[/img]
„Laika plāns, kāds mums ir šobrīd, nenoliedzami ir labākais kā hadronu paātrinātājam, tā arī fiziķiem, kas alkst iegūt datus,” komentē Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) direktors Rolfs Heuers (Rolf Heuer). Ir svarīgi pabeigt visus nepieciešamos uzdevumus pirms atsākt darbu, uzskata CERN vadītājs.

Līdz šim projekts, kurš oficiāli sākās pērnā gada septembrī, darbojies vien desmit dienas. 19.septembrī no ierindas izgāja elektrisks savienojums starp diviem no 1746 uzstādītajiem magnētiem, un tas izraisīja dzesēšanai izmantotā hēlija noplūdes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us