Greenpeace un toksiskās tehnoloģijas

Greenpeace kritizē Microsoft un Nintendo par toksisku ķīmikāliju lietošanu savās videospēļu konsolēs, bet Apple par spertajiem soļiem vides aizsardzībā, savukārt, ir izpelnījies uzslavu.

Greenpeace sestais izdevums “Guide to Greener Electronics” ir ierindojis Nintendo kā pēdējo starp 18 kompānijām. Galvenokārt kritika šai Japānas kompānijai ir izteikta, jo tā nepiedāvā pārstrādes programmu vecajām video spēļu konsolēm, kā arī nesniedz nekādu informāciju par ķimikālijām, kas tiek izmantotas to ražošanā.

Microsot šai sarakstā ir vērtēts kā 16., jo tikai 2011. gadā, kas ir salīdzinoši vēlu, vairs neizmantos toksisko plastiku un toksiskus pretliesmu elementus aparatūrā – Xbox spēļu konsolē un Zune digitālajā mūzikas atskaņotājā.

Apple ir pavirzījusies par vienu vietu uz priekšu un atrodas 11. vietā, jo neizmantos konkrētas ķīmiskās vietas jau sākot ar 2008. gadu.

Goda vietā ir mobilo telefonu ražotājs Sony Ericsson un elektronikas konglomerāts Samsung. Abas kompānijas dala pirmo vietu un tiek novērtētas ar 7,7 ballēm no 10 iespējamām. Viņi savos produktos neizmanto vairākas toksiskas ķīmikālijas un pievērš nopietnu uzmanību savu produktu otrreizējai pārstrādei.

Greenpeace galvenokārt cīnās par to, lai netiktu izmantots polivinilhlorīds un bromu saturoši pretliesmu līdzekļi.

Aktuāls paliek jautājums – vai tas ietekmēs patērētāja izvēli?
Raksta avots: [url= http://www.businessweek.com/technology/content/nov2007/tc20071127_012063.htm?chan=top+news_top+news+index_businessweek+exclusives]www.businessweek.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us