Greenpeace: Sony Ericsson ir pasaules „zaļākais” ražotājs

Greenpeace publiskojuši kārtējo pētījumu, kurā tiek kaunināti vismazāk zaļie un godāti dabai visdraudzīgākie. Lielāko kritumu šajā topā jūnijā piedzīvojuši mobilo tālruņu ražošanas gigants Nokia un dažādu elektronikas preču ražotājs Philips.

Sony Ericsson, kas ir ne tikai zaļākais mobilo tālruņu ražotājs, bet arī vienīgais ražotājs ar 5 un vairāk punktu vērtējumu (neskaitot SE līdzīpašniekus Sony), šajā virsotnē nonācis, pateicoties saviem jaunajiem tālruņu modeļiem. Kompānija izpildījusi visas Energy Star prasības un kopš 2008. gada janvāra tālruņos nav atrodams ne grams kaitīgo ķimikāliju vai PVC plastmasu, kas degšanas laikā izdala hloru un citas kaitīgas gāzes. Identisku punktu skaitu saņēmis Sony – arī šī kompānija samazinājusi kaitīgo vielu skaitu ierīcēs un apņēmusies samazināt siltumnīcas efektu radošo gāzu emisiju.

[img]/images/upload/ewaste8.jpg[/img]
Absolūtajam līderim ar 5,1 punktu tālruņu jomā seko Nokia ar 4,9 punktiem, kas no līdera troņa gāzta, pateicoties neveiksmēm Indijā (nepareiza nolietoto ierīču savākšanas politika); tiesa, kompānija joprojām uzskatāma par zaļu, jo tiek izmantota atjaunojamā enerģija. Otrs lielākais kritējs bija Philips, kas šādu nopelšanu ieguvis, pilnīgi ignorējot pasaules pūliņus atkritumu savākšanā un pārstrādē.

Topa pašā apakšgalā joprojām apgrozās Microsoft (2,15 punkti). Šādu vērtējumu Greenpeace eksperti devuši, jo kompānija joprojām neuztraucas par kaitīgo un kancerogēno vielu izmantošanu, kā arī enerģijas taupīšanu un izejvielu pārstrādi. Pats lielākais pasaules piesārņotājs ir populārās konsoles Wii izstrādātājs – Nintendo. Jāpiezīmē, ka kompānija jau uzlabojusi savu situāciju un tikusi pie 0,8 punktiem; tas izdevies, jo nedaudz samazināta gāzu emisija un toksisko vielu izmantošana komponentos.

Pilnu kompāniju novērtējuma aprakstu var lasīt [url=http://www.greenpeace.org/usa/campaigns/toxics/hi-tech-highly-toxic/company-report-card]Greenpeace[/url] mājas lapā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us