Greenpeace laiduši klajā jaunāko pētījuma atskaiti par „zaļākajiem” uzņēmumiem un ierīcēm

Greenpeace laiduši klajā jaunāko pētījuma Green Electronics Survey atskaiti, kas uzskaita videi draudzīgākās ierīces un datoru aprīkojumu, kurus izpētei iesnieguši ražotāji. Diemžēl šajā pētījumā nav uzskatīts īpaši daudz ierīču, jo dīvainā kārtā savas preces atteikušies iesniegt tādi ievērojami uzņēmumi, kā Apple, Microsoft un Nintendo.

Ir secināts, ka visi uzņēmumi, kas piedalījās pētījumā, ir progresējuši. Pārtraukta bīstamo materiālu lietošana un palielinās pārstrādāto materiālu lietošana ražošanas procesā. Samazinās arī ierīču enerģijas patēriņš.

Šis ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem neatkarīgajiem pētījumiem par videi draudzīgajām precēm IT nozarē. Pētījumā uzskaitīti 18 uzņēmumi, kuru rūpes par vidi tiek izvērtētas ņemot vērā dažādus kritērijus – preču ražošanas materiālu izvēle, enerģijas patēriņš, kā arī pārstrādāšanas iespējas un īpaši jauninājumi. Pašreiz par videi draudzīgāko atzīts uzņēmums Nokia, kam seko Sony Ericsson, Toshiba, Samsung un Fujitsu-Siemens.

Topa apakšdaļā atrodas tādi uzņēmumi, kā Apple, Philips, Lenovo, Microsoft un Nintendo. 10 punktu sistēmā Nokia saņem 6,9, Nintendo tikai 0,8. Microsoft tiek kritizēts par sliktajām pārstrādāšanas iespējām un enerģijas patēriņu, tādēļ saņem tikai 2,9 punktus. Apple 2008.gadā progresējis un saņēmis 4,3 punktus. Greenpeace raksta: „Ļoti žēl, ka Apple, jau otro gadu atrodoties pētījumā, izlēmuši neiesniegt savas preces, jo Macbook varētu uzrādīt labus rezultātus.”

Par „zaļāko” galda datoru atzīts Lenovo ThinkCentre 58/M58p,
„Zaļākais” klēpjdators – Toshiba Portege R600,
„Zaļākais” mobilais tālrunis – Samsung SGH-F268,
„Zaļākais” viedtālrunis – Nokia 6210 Navigator,
„Zaļākais” televizors – Sharp LC-52GX5
„Zaļākais” LCD monitors – Lenovo L2440x wide

Pētījumam tika iesniegts neliels skaits preču, tāpēc nevajadzētu to uztvert ļoti skarbi. Taču par iesniegtajām precēm pētījumā pieejama visaptveroša informācija. Greenpeace secina, ka elektroierīču industrija tirgū piedāvā aizvien videi draudzīgākas preces.

Visa atskaite par pētījumu pieejama šeit – [url=http://www.greenpeace.org/raw/content/usa/press-center/reports4/green-electronics-the-search.pdf]Green Electronics[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us