GPS spožums un posts – autobuss iesprūst zem tilta

Globālās pozicionēšanas sistēmas spožā puse vairs jau nav jāstāsta teju nevienam – tā palīdz ērti un ātri nokļūt vajadzīgajā vietā kā pašmājās, tā arī ārzemēs. Taču kā ir ar tumšajām pusēm? Kāds Sietlas (ASV) autobusa šoferis, vadīdamies pēc GPS norādēm, iestūrējis 9 pēdas augstā tunelī, kas ir tieši 3 pēdas mazāk nekā viņa autobusa augstums.

Teju 12 pēdas (4 metri) augstais autobuss, pilns ar vidusskolas softbola spēlētājiem, studentiem un treneriem, iemanevrējis par metru zemākā tunelī. Kā atzinis pats šoferis, viņš uzticējies GPS norādījumiem, un nav arī pamanījis neskaitāmās augstuma norādes pirms tuneļa. Arī autobusu kompānijas prezidents notikušajā vaino pašu tehnisko iekārtu, norādot, ka arī šīm GPS ierīcēm ir iespējams izvēlēties lielizmēra transporta opciju, kura maršrutus plāno, apbraucot šādas vietas.

[img]/images/upload/621busaccident17_players_71066.63.jpg[/img]
Līdzīgi negadījumi notikuši jau daudzās pasaules valstīs. Tieši GPS neprecizitātes dēļ šoferi iestūrējuši gan labības laukos, gan upēs vai ielejās. Galvenokārt šādā situācijā tiešām var vainot GPS, kas tomēr ne vienmēr rāda perfekti precīzi, taču liela daļa no šādu negadījumu atbildības tomēr pienāktos autovadītājam. Jāpiezīmē, ka Apvienotajā Karalistē vairākās vietās jau ir uzstādītas ceļa zīmes, kas brīdina autovadītājus, lai attiecīgajā posmā nepaļautos uz GPS norādījumiem.

[img]/images/upload/621BusCrash2.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us