Google Web Accelerator

Nesen Google laida klajā vēl vienu jaunu produktu – [url=http://webaccelerator.google.com/]Google Web Accelerator[/url] (turpmāk – GWA), kas paredzēts lietotāju ērtībai un ātrākai Internet pārlūkošanai. Īpaši man patika šis teikums, GWA aprakstā: [q]Google Web Accelerator is easy to use; all you have to do is download and install it, and from then on many web pages will automatically load faster than before.[/q]
GWA mehānismi ir salīdzinoši vienkārši – web pieprasījumi tiek nosūtīti caur GWA serveriem, kur tos apstrādā (saglabā kešatmiņā – šeit arī ir lielākā problēma – lasi tālāk); biežāk aplūkoto web lapu kopiju saglabāšana; no lapas tiek lejuplādēti tikai izmainītie dati (līdzīgi kā vairākās citās programmās: WebSite-Watcher, URLy Warning, Right Web Monitor u.c.); lapu ielāde, pirms tu esi izvēlējies to apmeklēt (savdabīgs pre-cache); Internet pieslēguma [i]menedžēšana[/i], lai samazinātu aiztures, un datu kompresēšana, pirms to nosūtīšanas uz tavu datoru (jā, jā – GWA serveri darbojas kā proxy, visas darbības notiek caur tiem).

Esi norūpējies par konfidencialitāti un personas datu neaizskaramību? Neraizējies, par tevi ir padomājuši:
[q]· Google Web Accelerator sends requests for web pages, except for secure web pages (HTTPS), to Google, which logs these requests. Some web pages may embed personal information in these page requests.

· Google receives and temporarily caches cookie data that your computer sends with webpage requests in order to improve performance.

· In order to speed up delivery of content, Google Web Accelerator may retrieve webpage content that you did not request, and store it in your Google Web Accelerator cache.

To learn more, read our Google Web Accelerator Privacy Policy (http://webaccelerator.google.com/privacy).[/q] Īpaši iesaku pievērst uzmanību otrajam punktam – cepumiņi no tava datora nonāk uz GWA serveriem un, ja apmeklējamā lapa ([i]for example[/i] kāds forums) pirms tam nav noindeksēta, tā tiek saglabāta kešatmiņā [i]as is[/i] – brīdī, kad tu esi ielogojies. Rezultātā citi cilvēki var piekļūt tavam kontam (skatīt [url=http://forums.somethingawful.com/showthread.php?s=&threadid=1550469]diskusiju[/url]).

[q]The policies for the Google Web Accelerator, like those for Google.com, uphold the highest level of integrity and respect for our users’ information.[/q] [i]Cookies[/i] zagšana ir sen pazīstams Cross Site Scripting ([url=http://ha.ckers.org/xss.html]XSS[/url]) mērķis. Iespējams gan, ka Google saglabā tikai cepumus, kas tiek sūtīti kā GET, nevis POST pieprasījumi. Tādā gadījumā visas bēdas vari sūdzēt lapas izstrādātājam.

Kā [url=http://www.lifestyles.com/]izsargāties[/url]? Atveram GWA opcijas un pievienojam visas lapas, kuras nevajag [i]kešot[/i], sadaļai “Don’t Accelerate These Sites”. Izstrādātājiem tikai jāpievieno tegs . Cik vienkārši?! Par laimi (subjektīvs viedoklis) GWA, bez papildus uzstādījumiem, strādā tikai ar IE un FF. Lai lietotu ar citiem pārlūkiem, ir jāmaina proxy [url=http://webaccelerator.google.com/support.html]uzstādījumi[/url] – 127.0.0.1:9100. No tā varam secināt ka GWA darbojas arī kā proxy serveris. Tas, vai lietot, paliek katra paša ziņā, bet es turpināšu lietot savu [url=http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html]lēno[/url] Opera bez GWA.

Nobeigumā, interesanta lasāmviela:
[url]http://google.blognewschannel.com/index.php/archives/2005/05/06/web-accelerator-can-delete-your-account/[/url]
[url]http://google.blognewschannel.com/index.php/archives/2005/05/04/google-web-accelerator-brings-up-a-lot-of-questions/[/url]
[url]http://google.blognewschannel.com/index.php/archives/2005/05/05/web-accelerator-changes-your-404-page/[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us