Google Wave

Vai jūs zinājāt, ka e-pasts tika izgudrots vairāk kā pirms 40 gadiem? un līdz pat šim brīdim cilvēki sarakstījās līdzīgi kā to darīja 60ajos gados. Taču Google komanda nolēma, ka šī sistēma ir novecojusi un sāka veidot e-pastu no paša sākuma, lai pielāgotos mūsdienu prasībām un radīja GOOGLE WAVE.
Google Wave ir rīks, ko internetā var izmantot reāllaika sarunām un sadarbībai. Google Wave ir gan vienkāršs čats, gan arī dokuments, ko izmantot darbā, lai vairāki cilvēki vienlaikus varētu aktīvi diskutēt, izteikt savas domas, komentēt citu teikto, pārsūtīt dokumentus, video, fotogrāfijas, mūziku, filmas, parādīt kartē atrašanās vietu utt.


Jebkurš Google wave lietotājs var uzsākt savu vilni, kurā iekļaut sev vēlamos dalībniekus un apspriest sev interesējošo. Lietotājs, kas grib komentēt kādu ierakstu šajā vilnī, var to darīt attiecīgajā vietā un pārējie lietotāji redzēs komentāru parādamies pie katra konkrētā vārda nevis teksta beigās, un teksts parādīsies jau rakstīšanas brīdī (nevis kā skype var redzēt tikai mazu ikoniņu, kas norāda, ka teksts tiek drukāts). Ja kāds dalībnieks uz mirkli būs izslēdzies no viļņa, tad, atgriežoties pie datora, varēs jaunos komentārus redzēt iekrāsotus, bet, ja ir vēlēšanās, tad varēs visu rakstīšanas un komentēšanas procesu attīt atpakaļ un noskatīties kā filmu.
Ja vēlaties citiem grupas lietotājiem nosūtīt bildes vai mūziku, tad vienkārši ar drag&drop paņēmienu failus augšupielādē un tajā pašā brīdī pārējie viļņa dalībnieki tos var lejupielādēt savos datoros.
Ja vēlaties daļu no sarunas publicēt twitter.com, atliek tikai ievadīt savu lietotājvārdu un caur Google Wave šīs ziņas tiek publicētas twitterī un saņemtas arī no citiem šī portāla lietotājiem.
Pie interesantām funkcijām var pieminēt arī iespēju izmantot tulkošanas robotu, kurš visu uzrakstīto tekstu momentā pārtulko prasītajā valodā, taču, zinot kādā kvalitātē translate.google.com tulko, tad uz pārāk augstu kvalitāti arī nevajadzētu cerēt.
Google Wave vilnī ikviens lietotājs sarunas vidū var ielikt aptauju, lai noskaidrotu pārējo domas un pārējo dalībnieku domas tiks parādītas glīti noformētā grafikā.


Un tā ir tikai neliela daļa no piedāvātajām iespējām, visas pārējās var apskatīt 80 minūšu garajā googles sagatavotajā video.
Pagaidām, lai izmantotu Google Wave, vajag ielūgumus (līdzīgi kā tas bija ar gmail), taču ar laiku to varēs izmantot ikviens.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us