Google veic investīcijas jaunajā transporta veidā

Par ideju konkursa Project 10^100, kuru rīko kompānija Google, uzvarētāju, kļuva firma, kura piedāvāja izveidot velomonosliedi par vienu no pilsētas transporta veidiem. Rezultātā, Google sponsorēs velomonosliedes ierīkošanu vienā no ASV pilsētām, ziņo GigaOM.

Velomonosliede ir viens no projektiem, kas iesūtīts ideju konkursam Project 10^100, kuru rīko Google. Tas kļuva par uzvarētāju nominācijā «Sabiedriskais transports», bet tā autors – kompānija Shweeb – saņēma no Google $1 milj. tālākai izstrādei.

Velomonosliede ir piekārta tipa monosliežu ceļš. Velomonosliedes kabīnes ir domātas vienam cilvēkam un aprīkotas ar pedāļiem. Lai piespiestu kabīni braukt pa sliedi, nepieciešams mīt pedāļus. Jo ātrāk pasažieris kustina kājas, jo ātrāk brauks kabīne.

[img]http://datuve/images/upload/20100928115519.jpg[/img]

Savu pirmo monosliedi Shweeb uzbūvēja Jaunzēlandes atrakciju parkā. Cilvēki divās kabīnēs, kuras kustās paralēli, sacenšas ātrumos, uzvar tas, kura kabīne finišē pirmā. Atrakcija maksā $35. Tomēr Google plāno pārvērst monosliedi par transporta līdzekli. Pirmkārt kompāniju piesaistīja sistēmas ekoloģiskums. Tuvākajos gados velomonosliede tiks ierīkota vienā no ASV pilsētām, bet kurā, Google paziņos vēlāk.

Cits «zaļš» Google projekts ir Aijovas štata datu centra pāreja uz vēja enerģiju. Tikpat nesen Google korporācija sāka jaunā datu centra celtniecību Somijas Kymenlaakso, kurš tiks atdzesēts tikai ar dabas resursu palīdzību – ar auksto ūdeni no Baltijas jūras.

Kā avots izmantotas Bloomberg un Ny Teknik.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us