Google un Sun sadarbosies

Interneta meklēšanas gigants [i]Google[/i], kas pagājušajā nedēļā Sanfrancisko iedzīvotājiem piedāvāja piecus bezmaksas WiFi interneta pieejas punktus, turpina soļot mūsu datoru virzienā. Šajā gājienā [i]Google[/i] ir apvienojusies ar [i]Sun Microsystems[/i]. Sīkākas abu kompāniju “kopīgo pūliņu” plāna detaļas netiek izpaustas.

Lai arī [i]Google[/i] un [i]Sun[/i] sadarbība kādam varētu likties dīvaina, jo kompānija [i]Sun[/i] ir vislabāk pazīstama kā serveru ražotājs, kam ārēji ir maza saistība ar [i]Google[/i] interesēm. Tomēr ir kāda lieta, kas vieno abas šīs kompānijas, proti tām ir kopīgs sāncensis – [i]Microsoft[/i].

Jau iepriekš [i]Sun[/i] pārstāvji ir izteikušies, ka lietotāju datiem un programmām būtu jāatrodas uz “neredzamiem” serveriem aizkulisēs nevis uz lietotāju darbstacijām. Šādi lietotāji varētu piekļūt sev svarīgiem rīkiem un informācijai praktiski no jebkuras vietas pasaulē. Un arī par līdzīgiem [i]Google[/i] plāniem nu jau labu laiku runā vairāki IT eksperti.

Ja [i]Google[/i] un [i]Sun[/i] sadarbība būs veiksmīga un izdosies izveidot klientiem saistošu lietojumprogrammu tiešsaites versijas, kā, piemēram, [i]Microsoft Office[/i] interneta versiju, tas varētu ievērojami apdraudēt pasaules lielākā programmatūras ražotāja ienākumus. Šajā ziņā abām kompānijām varētu noderēt [i]Sun[/i] atbalstītais [i]OpenOffice.org[/i] projekts.

Baumas par iespējamo [i]Google[/i] operētājsistēmu interneta dzīles klejo jau sen. Par to ir rakstīts gan [url=http://datuve/raksts/677/Google_OS]Datuvē[/url], gan fizmati.lv, gan arī šur tur citur. Grooan.com “futurefeeds” sadaļā publicētie nākotnes [i]GoogleOS[/i] un [i]Google Suite 1.0[/i] ekrānšāviņi izraisīja visai lielu ažiotāžu interneta telpā, taču jāatceras, ka tie nav īsti. Tā ir tikai viena no versijām par to, kas mūs sagaida nākotnē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us