Google svin 12. dzimšanas dienu

Regulārie Google tīmekļa meklētāja vietnes apmeklētāji noteikti ir pamanījuši, ka svarīgus datumus tīmekļa gigants atzīmē ar īpašiem uzņēmuma logotipa atveidojumiem un citiem objektiem. Kā piemēru var minēt interaktīvo Pac-Man spēli, kas Google meklētāja sākumlapā tika ievietota par godu populārās videospēles 30. gadadienai. Šodien Google apmeklētāji vietnē būs pamanījuši kūku, ko rotā vārds „Google”.

Kūka meklētāja vietnē ievietota ne velti – tieši šodien aprit 12 gadi kopš Kalifornijas uzņēmums tika atzīts par privātu akciju sabiedrību un sāka piedāvāt tīmekļa lietotājiem savus pakalpojumus (1998.gada 27.septembrī). Attēla autors ir 89 gadus vecais mākslinieks no Losandželosas – Veins Tībods ([i]Wayne Thiebaud[/i]).

[img]http://datuve/images/upload/20100927174016.jpg[/img]
Ideja par Google 1996. gadā ienāca prātā diviem Stenforda universitātes studentiem Lerijam Peidžam un Sergejam Brinam, kas strādāja pie pētnieciskā darba izstrādes. Studenti centās atrast labāku sistēmu, kas analizētu saistību starp tīmekļa vietnēm. Tolaik rīcībā esošā tehnoloģija [i]Page Rank[/i] noteica tīmekļa vietņu saistību, ņemot vērā to lapu skaitu un nozīmi, kas noveda atpakaļ pie oriģinālās vietnes.

Studentu veidotais projekts sākumā tika dēvēts par „BackRub”, taču vēlāk to pārdēvēja par „Google”. Vārds „google” radies, nepareizi uzrakstot vārdu „googol”, kas apzīmē skaitli – 1.0 × 10^100.

Tīboda vārds bieži vien tiek saistīts ar popārta kustību. Viņš savus darbus radījis galvenokārt pagājušā gadsimta 50-ajos un 60-ajos gados.

[url=http://www.dailytech.com/Cake+Doodle+Marks+Googles+12th+Birthday/article19724.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us