Google sniedz ieskatu jaunajā Gmail lietotāja saskarnē

Turot solījumu piedāvāt dizaina uzlabojumus saviem produktiem, Gmail pagājušajā nedēļā sniedza ieskatu jaunajā Gmail saskarnē. Emuāra rakstā Google paziņoja, ka gadu gaitā Gmail pievienotās funkcijas esot padarījušas saskarni pārāk sarežģītu, tādēļ pieņemts lēmums to mainīt.

Pārmaiņas Google produktos tiks ieviestas pakāpeniski nākamo mēnešu laikā, „lai sniegtu lietotājiem pietiekami daudz laika izprast dizaina attīstību un pierast pie tās,” raksta Google dizaineris Džeisons Kornvels.

Pirmais Gmail jaunums ir divi jauni motīvi, kas atspoguļos plānoto jauninājumu būtību. Preview un Preview (Dense) motīvi ir pieejami Gmail uzstādījumos. „Kādēļ divi motīvi? Jaunā saskarne laikā gaitā dinamiski papildināsies, lai pielāgotos dažādiem ekrānu izmēriem un lietotāju vēlmēm, taču līdz tam jūs varat izvēlēties sev piemērotāku attēlotās informācijas blīvumu,” raksta Kornvels.

[img]http://datuve/images/upload/20110704145341.jpg[/img]
Jaunie motīvi piedāvā plašāku Gmail pastkastes izkārtojumu – salīdzinājumā ar klasisko motīvu, jaunajos ir vairāk vietas starp e-pastiem un saitēm kreisajā lapas malā (Inbox, Sent Mail utt.). Sadaļa, kurā lietotājs pašlaik atrodas, tiek iekrāsota sarkanā krāsā. Compose Mail poga ir sarkana, turklāt tās uzraksts rakstīts ar lielajiem burtiem, tāpat kā uz pogām Search Mail un Search the Web. Dense motīvā e-pasta vēstules un saites atrodas tuvāk cita citai.

Kornvels raksta, ka jaunie motīvi piešķir Gmail „tīrāku, modernu izskatu”, taču skaidro, ka joprojām motīvos veicami labojumi, it īpaši, kad runa ir par Google Labs funkcijām. Viņš sola, ka gaidāmas jaunas tēmas ar līdzīgiem dizaina principiem, taču tās būs pielāgotas darbam tumsā, izmantos citas krāsas un piedāvās ilustrācijas, ko lietotāji iecienījuši redzēt savās pastkastēs.

Līdzīgas pārmaiņas sākušās arī Google.com vietnē. Uzņēmuma logotips ir nedaudz mazāks, un saites lapas augšdaļā atrodas melnā joslā. Veicot meklēšanu, saites lapas kreisajā pusē ir izvietotas tālāk cita no citas.

[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2387959,00.asp]PC Mag[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us