Google samaksās 5 000 eiro par apvainojošiem mājieniem

Francijas tiesa noteica interneta kompānijai Google samaksāt kompensāciju 5 000 eiro apmērā vīrietim, kurš cietis no meliem.

Saskaņā ar tiesas dokumentiem, ievadot vīrieša vārdu Google.fr meklētājprogrammā automātiski tiek attēlota izvēlne, kura sastāv no vārdiem «izvarošana», «izvarotājs» un «cietums». Prasītājs apgalvo, ka līdzīgs «konteksts» kaitēja viņa reputācijai, kuru nevar nosaukt par neaptraipītu: ir zināms, ka apvainotais francūzis agrāk tika tiesāts par nepilngadīga bērna demoralizēšanu. Tomēr Parīzes Augstākā tiesa pieprasa, lai Google izdzēš apvainojošus mājienus un kompensē prasītājam nodarīto kaitējumu. Turklāt lēmumā tiek atzīmēts, ka mājienu funkcija nav nelikumīga.

Google šāds pavērsiens neapmierina: meklētājkompānija apstrīdēs tiesas lēmumu, jo Google Suggest nedara to pati, bet vēršas pie populārās lietotāju pieprasījumu bāzes.

[img]http://datuve/images/upload/20100928115540.gif[/img]

Google Suggest sistēma, kas veidota kopš 2004.gada, ir ieviesta meklētājā 2008.gada augustā. Lietotājam ievadot pirmos simbolus, izvēlnē tiek atspoguļoti tā nobeiguma varianti. Nepieciešamo vārdu vai frāzi var izvēlēties ar peles vai bultiņu palīdzību. Variantu atlases pieprasījuma nobeigšanai, Google Suggest pielieto uz to brīdi populārāko meklēšanas frāžu statistiku; dati par konkrētu lietotāju pieprasījumu vēsturi netiek ņemti vērā.

Kā avots izmantotas legalis.net un Reuters.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us