Google PlaNet AI prot noteikt, kur ir uzņemta fotogrāfija

Viens no Google pēdējiem produktiem māk noteikt, kurā vietā ir uzņemta fotogrāfija, tikai “paskatoties” uz to. Programma ar nosaukumu PlaNet izmanto neironu tīklu tehnoloģiju, lai analizētu attēlus un izteiktu aptuvenus pieņēmumus, no kuras pasaules vietas tie nāk.

Google pētnieki ir “apmācījuši” programmu ar vairāk kā 91 miljonu Street View attēlu datu bāzi no visas pasaules – kopā ar datiem par to lokācijas vietām. Atpazīstot milzīgās datubāzes attēlu paraugus, tā jau samērā labi māk pati noteikt ģeogrāfiskās lokācijas.

Zemāk attēlā var redzēt dažus no analizējamiem attēliem (augšā) un minējumiem (lejā) – dzeltenā zvaigznīte apzīmē reālo atrašanās vietu, zaļā – cilvēka minējumu, bet zilā – PlaNet minējumu.

Google PlaNet

Kā tiek apgalvots “MIT Technology Review”, tad PlaNet ir spējīga precīzi noteikt attēlu uzņemšanas vietas ar precizitāti līdz pat 3,6%. Programma spēja uzminēt pareizo pilsētu 10,1% testu, pareizo valsti – 28,4%, bet pareizo kontinentu – 48% no veiktajiem testiem. Tas varbūt neizklausās diez ko iespaidīgi, tomēr noteikt atbilstošo valsti tikai no viena paša Google ielas attēla ir samērā sarežģīti. Interesenti var pamēģināt uzspēlēt dažus Geoguessr raundus un paskatīties, kā veicas ar tādu uzdevumu. 🙂

Programmatūras izstrādes grupa inženiera Tobias Weyand vadībā testēja PlaNet spējas pret 10 visai pamatīgi pieredzējušiem ceļotājiem. Par pārsteigumu daudziem, dators uzvarēja 28 no 50 spēlēm. Pavisam kopā dators kļūdījās par 1132 km, kamēr cilvēki – par 2321 km. Kā saka projekta vadītājs: “Šis nelielais eksperiments parāda, ka PlaNet ir sasniedzis supercilvēka spējas Google ielu attēlu ģeolokāciju noteikšanā.”

Protams, PlaNet nespēj izprast atsevišķas detaļas, piemēram – arhitektūras stilus, transporta līdzekļus vai ceļa zīmes, kuras cilvēki noteikti pamanītu. Tomēr šis mākslīgā intelekta risinājums ir virtuāli “apmeklējis” daudzreiz vairāk vietu kā jebkurš parasts cilvēks.

PlaNet pagaidām ir tikai eksperiments, tāpat arī Google pagaidām klusē par kādiem programmas tālākiem izmantošanas veidiem. Tomēr nav šaubu, ka šāda veida neironu tīklu un mākslīgā intelekta tehnoloģijas ir ļoti vērtīgas, un PlaNet sasniegumi palīdzēs veikt tālākus atklājumus šajā jomā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us