Google piedāvātās reklāmas ved uz spiegprogrammu interneta vietnēm

Reklāmu tirdzniecība zināmai spiegprogrammu interneta vietnei ir ”akmens” interneta giganta Google ”lauciņā”. Milzīgais meklēšanas līdzeklis ir zināms par savu pozitīvo pieeju lietām, centieniem dot savu ieguldījumu vides aizsardzībā un spiegprogrammu vietņu bloķēšanu meklēšanas rezultātos.

Drošības pētnieki ir paziņojuši satraucošus jaunumus par kādu Google kļūdu. Spiegprogrammu vietnei tika dota iespēja iegādāties reklāmu un [i]Google AdWords[/i] to ievietoja partneru interneta lapās; tās saite tika uzrādīta kā [i]Antivirus XP 2008[/i].

[img]/images/upload/antivirus-xp-2008-website.gif[/img]
[i]”Antivirus XP 2008”[/i] ir viltīgākās spiegprogrammas nosaukums, kura izveidota pēdējā gada laikā. Šis izplatītais vīruss slēpjas lietotāju sistēmās. Tas ”izliekas” par antivīrusu programmu un brīdina, ka dators ir inficēts. Mērķis ir piespiest cilvēkus iegādāties tikpat nepatieso šīs programmas profesionālo versiju.

Atbrīvoties no šī vīrusa ir ļoti sarežģīti, jo tāpat kā antivīrusu programmatūra, tas lejupielādē no interneta sev atjauninājumus, lai labāk varētu izvairīties no īstām antivīrusu programmām.

Interesanti, ka Google meklētājs neuzrādīja nekādus rezultātus, meklējot šo vietni, taču lietotāji netiks pasargāti no reklāmām. Google pārstāvis šo incidentu paskaidroja, apgalvojot, ka lietotāju drošība ir viena no kompānijas galvenajām prioritātēm un jebkāda veida pārkāpumi tiek pēc iespējas ātrāk identificēti un novērsti.

Protams, reklāmas tika novāktas. Taču aktuāls paliek jautājums – vai šis bija tikai viens atsevišķs negadījums, vai tas liecina par kādu daudz lielāku problēmu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us