Google piedāvās iPhone meklētāju, kas atpazīst balsi

Google laidīs klajā jauna tipa meklētāju vienam no pasaules populārākajiem viedtālruņiem iPhone – tajā nebūs nepieciešams vajadzīgo informāciju ievadīt ar taustiņu palīdzību. Tā vietā izmantota eksperimentāls serviss GOOG-411, kas atpazīst balsi un spēj to pārvērst meklētājam derīgā informācijā, ziņo New York Times (NYT).

Džons Markofs (John Markoff) no NYT ziņo, ka Google piedāvātais rīks būs daudzkārt gudrāks par līdz šim pieejamajiem risinājumiem. Tā piemēram, serviss sapratīs arī frāzes „Where is the nearest McDonald’s”, „What is the time in San Francisco”, “How much feet in a meter”, “How much is $100 in Euros” un līdzīgās. Pagaidām sistēma būs pieejama tikai angļu valodai.

[img]/images/upload/google_voice0.jpg[/img]
Lai izmantotu meklētāju, nepieciešams tālruni pacelt pie auss – iebūvētais sensors to uztvers un pārslēgs iPhone „klausīšanās režīmā”, lai uztvertu teikto informāciju. Tālāk šī informācija nonāk uz Google serveriem (saprotams, nepieciešams internets), kur īpaši algoritmi to atšifrē un pārvērš regulārā teksta jautājumā. Pēc neilga brīža patērētājam tiek parādīta nepieciešamā informācija.

[img]/images/upload/google_voice1.jpg[/img]
Kā vēsta Google, galvenais šādas iespējas trumpis ir iespēja iztikt bez tastatūras izmantošanas, kas ir visnotaļ noderīgi dažādos apstākļos. Pie kam, tas ir arī ātrāk nekā atvērt Safari, ierakstīt frāzi un skrollēt cauri dažādiem rezultātiem.

Diemžēl pagaidām sistēma būšot pieejama tikai ASV iPhone lietotājiem, taču Google cer, ka tuvāko mēnešu laikā tā būs pieejama arī citviet un arī citiem tālruņu modeļiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us