Google piedāvā rasistiskus meklējumus

Google plaši pazīstamais meklētājs savā piedāvāto meklējumu sarakstā pagajušās nedēļas beigās piedāvāja rasistisku frāzi “Why are black people so ugly?” jeb “Kāpēc melnie ir tik neglīti?”. Šāds ieteikums parādījās , ierakstot jautājuma vārdu “Why” jeb “Kāpēc”. Ši starpgadījums radies pēc tam, kad hakeri bija apgājuši Google izveidoto pret rasisma filtru un iekļāva jautājumu kā ieteikuma frāzi.

Uzņēmums savam meklētajam ir uzlicis filtrus, kas bloķētu jebkādus aizskarošus ieteikumus, bet hakeriem bija izdevies nevienu nemanītiem apiet šos filtrus.

23 gadus vecais Warren Degallerie teica: “Es palīdzēju savai deviņus gadus vecajai brāļa meitai pildīt viņas mājas darbus. Līdzko viņa ierakstīja Google meklētajā vārdu “kāpēc”, tā parādījās šis ierosinājums. Mēs abi esam melnādainie un es nespēju noticēt, ka kaut kas tāds var notikt.” Viņš turpināja: “ Man vajadzēja mazajai meitenei mēģināt izskaidrot, kā Google varēja pieļaut kaut kam tādam parādīties.”

Viņš sazinājās ar The Sun laikrakstu, kas tālāk nodeva ziņu Google, lai tie salabotu esošo kļūdu.

Nākamās dienas rītā šis automātiskais meklējumu ieteikums bija pazudis. Un lietotājiem, ierakstot vārdu “kāpēc”, tika piedāvāti pavisam nekaitīgi un neaizskaroši meklējumu ierosinājumi.

Tomēr ar rasēm saistītais jautājums “why are michael jackson’s kids white” jeb “kāpēc Maikla Džeksona bērni ir balti” vēl joprojām ir redzams pie Google ierosinājumiem.

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību pārstāvis presei teica: “Google Suggest ieteikumi ir automātiska funkcija, kuras mērķis ir padarīt meklēšanu vieglāku, piedāvājot dažādus ieteikumus jau rakstīšanas procesā, tas notiek, pamatojoties uz iepriekšējiem cilvēku meklējumiem.”

“Mums ir filtrs, kas izslēdz nepiemērotus ieteikumus, bet pa retam kāds aizskarošs ieteikums var filtram tomēr paslīdēt garām.”

Šis nav pirmais pārmetums par rasu aizskarošiem meklējumiem Google virzienā. Pagājušajā gadā Google sākotnēji atteicās izņemt no meklēšanas rezultātiem saiti uz kādu animāciju, kurā ASV pirmā lēdija Michelle Obama tika attēlota kā šimpanze. Toreiz Google pamatojās uz “izteikšanās brīvību”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us