Google pārlūkprogramma nav pati drošākā: kuru vajadzētu izvēlēties tās vietā?

pārlūkprogramma

Pēc stat.gov.lv datiem, internetu regulāri lieto 90% Latvijas iedzīvotāju. Interneta pārlūkošana, protams, nebūtu iespējama bez galvenās “vārtejas” – pārlūkprogrammas. Dažas no tām piedāvā ērtu pārvaldību, bet citas parūpējas arī par mūsu privātumu. Kura pārlūkprogramma var ne tikai atvieglot informācijas meklēšanu, bet arī aizsargāt jūsu datus?

Lai pārlūkošana būtu pilnīgi ērta, ir svarīgi izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Google Chrome — viss vienuviet

pārlūkprogramma Google Chrome

Populārākā pārlūkprogramma, ko izmanto gandrīz 3 miljardi cilvēku visā pasaulē, ir Google Chrome. Pateicoties tās vienkāršībai un ātrumam, pārlūkprogramma Chrome joprojām ir pirmajā vietā lietotāju skaita ziņā.

Tajā ir gandrīz viss, kas jums varētu būt nepieciešams, pārlūkojot tīmekli — iebūvēts paroļu pārvaldnieks, kas automātiski jautā, vai vēlaties saglabāt paroles dažādiem kontiem, integrācija ar citiem Google produktiem, piemēram, ‘Drive’ un ‘Docs’, drošības pārbaude, kas nodrošina to, ka ierīce ir aizsargāta no ļaunprogrammatūras un vīrusiem, kā arī spraudņi, kas darbojas gan datorā, gan viedtālrunī.

Lai gan Chrome joprojām ir visu laiku populārākā pārlūkprogramma, tā nereti rada uztraukumu, kas saistīts ar lietotāju personas datu pārdošanu – Google Chrome ir bijis vairāk lietotāju privātuma pārkāpumu gadījumu nekā jebkurai citai pārlūkprogrammai. Tomēr uzņēmums apgalvo, ka nekad nav pārdevis datus trešajām pusēm un izmanto tādu informāciju kā lietotāja atrašanās vieta, pārlūkošanas un meklēšanas vēsture, lai personalizētu reklāmas.

Safari – ātrs un uzticams

pārlūkprogramma Safari

Vairāk nekā 1 miljardam lietotāju jeb tiem, kas izmanto Apple ierīces, ir pieejams pārlūks Safari. Divdesmit gadus vecais pārlūks pēdējos gados ir piedzīvojis daudz atjauninājumu, padarot Safari par ātru, uz privātumu vērstu pārlūkprogrammu, kuras mērķis ir sniegt lietotājam vislabāko pieredzi ikreiz, kad viņš dodas interneta dziļumos.

Safari ir populāra ar tās ērtumu un ātrumu. Safari sniedz iespēju saglabāt visas kontu paroles, informāciju no kontaktiem, kalendāru, kredītkaršu informāciju, un, ja šie dati ir nepieciešami, pārlūkprogramma automātiski identificē, kāda informācija ir nepieciešama vietnei un aizpilda tukšos veidlapu laukus un piesakās jūsu vārdā.

Paroles un kredītkaršu dati ir ārkārtīgi sensitīva informācija, taču par to drošību nav jābaidās – Safari izmanto īpašu 256 bitu AES šifrēšanu, kas nodrošina, ka saglabātajiem datiem bez lietotāja zināšanas nevar piekļūt trešās personas.

Mozilla Firefox ir ne tikai drošs, bet arī ērts pārlūks

Firefox

Arī šī ir ļoti populāra pārlūkprogramma ar vairāk nekā 350 miljoniem lietotāju. Programma izceļas ar vienkāršu pārvaldību un drošību.

Firefox piedāvā vairāk drošības un privātuma iestatījumu nekā jebkura cita pārlūkprogramma, taču vēl viens pluss ir videoklipu automātiska izslēgšana, kas sākas, atverot jaunu cilni, lai jūs un visus citus nepārsteigtu pēkšņa un negaidīta skaņa, kas parādās no nekurienes.

Šī pārlūkprogramma izceļas ar vienkāršu un ērtu lietošanu – Firefox ļauj izveidot atsevišķas iecienītāko vietņu mapes. Tas ļauj izveidot nosaukumus, organizēt līdzīgas saites un atvieglot grāmatzīmēm pievienotas lapas atrašanu.

Microsoft Edge — ātra veiktspēja un enerģijas taupīšana

Microsoft Edge

Microsoft jaunāko uzņēmuma pārlūkprogrammu Edge, kas jau ir automātiski instalēta datoros, kuros darbojas operētājsistēma Windows 10 un 11, izmanto vairāk nekā 230 miljoni lietotāju pasaulē. Edge izceļas ar iespēju personalizēt vadību, lai ikviens lietotājs pārlūkprogrammu varētu lietot vēl ātrāk un ērtāk.

Edge piedāvā vienu no ātrākajām pārlūkošanas iespējām tirgū. Pateicoties funkcijai “Sleep Tab”, pārlūkprogramma “iemidzina” sen neizmantotas cilnes, tādējādi radot vairāk vietas un jaudas procesoram un operētājsistēmas atmiņai, līdz ar to pārlūkošana kļūst ātrāka.

Turklāt Edge ir vēl viena priekšrocība – tas taupa ierīces akumulatoru. Edge efektivitātes režīms iemidzina fona cilnes, paildzinot akumulatora darbības laiku.

Opera — ārkārtīgi droša pārlūkošana

Pārlūkprogramma Opera

Opera arī mēģina turēt līdzi konkurentiem un cenšas nodrošināt vienmērīgu un drošu pārlūkošanas pieredzi. Tā ne tikai bloķē uznirstošos logus un reklāmas, bet arī nodrošina bezmaksas virtuālo privāto tīklu (VPN).

Arī citas pārlūkprogrammas ļauj sērfot, izmantojot VPN, bet Opera to piedāvā bez maksas. Izmantojot pārlūku ar ieslēgtu VPN, jūsu pārlūkošanas vēsture būs drošāka nekā jebkurā citā privātās pārlūkošanas režīmā. Turklāt šī pārlūkprogramma labi darbojas ar citām programmām. Piemēram, pārlūkojot tīmekli, neliels logs sānjoslā ļauj izmantot WhatsApp tērzēšanas lietojumprogrammu. Tas ir ārkārtīgi ērti, strādājot internetā un komunicējot ar kolēģiem.

Viena no unikālākajām Opera funkcijām ir Lucid Mode, kas ļauj ar vienu klikšķi uzlabot video un fotogrāfiju kvalitāti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us