Google padarīs lietotāju autorizāciju sarežģītāku

Kompānija Google plāno ieviest savās mājas lapās divpakāpju autorizācijas sistēmu. Bez paroles lietotājam būs jāievada apstiprinājuma kods.

Google izmantos savās mājas lapās divpakāpju autorizācijas sistēmu, tiek ziņots kompānijas oficiālajā blogā. Lai ieietu Google sistēmā kā reģistrētam lietotājam, būs nepieciešams ievadīt ne tikai savu paroli bet arī sešzīmju apstiprināšanas kodu. Kods, atšķirībā no paroles, katru reizi būs citāds. Lai to iegūtu, lietotājam būs nepieciešams mobilais telefons. Kods var tikt atsūtīts īsziņā, paziņots caur balss zvanu vai saņemts ar speciālās programmas palīdzību – kodu ģeneratoru (tiks izlaistas tā versijas Android, BlackBerry un iPhone).

Pirmkārt, divpakāpju autorizācijas sistēma tiks ieviesta Google Apps lietotājiem (runa iet par Premier, Education un Government versijām). Tuvāko mēnešu laikā tā būs pieejama visiem Google lietotājiem. Sistēmu var atslēgt vai pieslēgt Google konta iestatījumos. Turpat var norādīt, kādos gadījumos ir nepieciešams pieprasīt kodu: ar katru autorizēšanas reizi vai tikai autorizējoties no cita datora.

[img]http://datuve/images/upload/20100921123940.jpg[/img]

Google uzskata, ka jaunā autorizācijas sistēma nodrošinās lietotāju kontiem lielāku aizsardzību. Lai ļaundaris varētu iegūt pieeju svešiem datiem, viņam būs nepieciešama ne tikai parole, bet arī lietotāja mobilais telefons.

Turklāt, nesen Gmail pasta servisā Google ieviesa funkciju, kura uzlabo videočata darbību. Ar tās palīdzību var uzlabot videoplūsmas izšķirtspēju, kā arī palielināt Gmail čata loga izmērus. Lai izmantotu šīs priekšrocības ir nepieciešams ieslēgt «Videočata uzlabošanas» (Video chat enhancements) funkciju Gmail iestatījumos.

Kā avots izmantota gmailblog.blogspot.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us