Google nolēmuši iegādāties Motorola mobilo tālruņu daļu par 12,5 miljardiem ASV dolāru

Šogad Motorola pabeidza nozīmīgu posmu uzņēmuma darbībā, sadalot uzņēmumu divās daļās – [i]Motorola Mobility Holdings[/i] un [i]Motorola Solutions[/i]. Pirmā uzņēmuma daļa atbild par mobilajiem tālruņiem un privātajiem klientiem, savukārt otra izstrādā komunikācijas produktus uzņēmumiem un valdībām.

Šādas rīcības mērķis bija likt katrai uzņēmuma daļai koncentrēties uz konkrēto uzdevumu. Pārsteidzošā kārtā Motorola nolēmuši pārdot mobilo tālruņu daļu tīmekļa meklēšanas gigantam un Android veidotājam Google. Darījums, kas gaida ierastos valdības apstiprinājumus, atzīmēs lielāko pirkumu Google vēsturē, padarot to par nopietnu dalībnieku mobilo tālruņu tirgū. Darījumu, kura vērtība ir aptuveni 12,5 miljardi ASV dolāru, vienbalsīgi apstiprinājušas abu uzņēmumu valdes.

Google pieder plāns bezvadu un telekomunikāciju tehnoloģiju portfelis, kas licis uzņēmumam un Android partneriem iesaistīties ne vienā vien tiesas prāvā. Iegādājoties Motorola mobilo tālruņu daļu, Google iegūs pieeju milzīgam patentu klāsta,, ko gigants varēs izmantot savai un Android operētājsistēmas aizsardzībai.

Jāatzīmē, ka šāds pavērsiens padarīs Google par Android operētājsistēmas licenšu turētāju tiešo konkurentu. Taču Google sola, ka turpinās piedāvāt Android kā atvērtu platformu un tādi uzņēmumi kā Samsung un HTC, kas cieši sadarbojušies ar Google, arī turpmāk varēs iegūt Android licences.

Ja ceļā negadīsies šķēršļi, Google un Motorola varētu pabeigt darījumu nākamā gada sākumā.

[url=http://www.techspot.com/news/45078-google-agrees-to-buy-motorolas-mobile-unit-for-125-billion.html]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us