Google nevēlas šķirties no Google TV

Google ir smagsvars meklēšanas jomā un mobilajā sfērā ar Android operētājsistēmu, taču uzņēmumam ir problēmas televīzijas biznesā. Neraugoties uz to, Google priekšsēdētājs Ēriks Šmits apgalvo, ka uzņēmums negrasās atteikties no Google TV. Nesenā Motorola Mobility iegāde varētu palīdzēt attiecībās ar kabeļtelevīzijas kompānijām, taču uzņēmums baidās, ka Eiropa varētu nobloķēt Google TV gluži kā ASV.

Google TV, kas ļauj lietotājiem ar pārlūka palīdzību televizora ekrānā apvienot interneta un televīzijas saturu, nav klājies viegli jau kopš 2010. gada oktobra, kad produkts nonāca tirgū. Lielāki ASV televīzijas tīkli nobloķēja Smart TV platformu, baidoties, ka tā varētu samazināt tīklu peļņu, kuras avots ir reklāmas. Google TV saņēma “remdenas” atsauksmes. Jūlijā Google TV partneri Logitech nācās samazināt STB ([i]set-top box[/i]) ierīču cenu no 299 dolāriem uz 99 dolāriem.

Neraugoties uz šīm problēmām, Google nevēlas pamest TV biznesu un cer uz sadarbību ar jauniem partneriem. Veidojot nākamo Google TV versiju, Google atkal sadarbosies ar Sony un Logitech, kā arī citiem uzņēmumiem, kuru nosaukumi pašlaik netiek minēti. Turklāt Google nesen iegādājās Motorola Mobility. Motorola pieder pasaulē lielākais STB ierīču bizness, turklāt uzņēmumam ir labas attiecības ar ASV kabeļtelevīzijas kompānijām. Google gan apgalvo, ka Motorola darbosies kā atsevišķs uzņēmums, taču tas neliegs uzņēmumiem savā starpā apmainīties ar informāciju.

[img]http://datuve/images/upload/20110830131850.jpg[/img]
Īpašu labumu Google varētu gūt no Motorola attiecībām ar kabeļtelevīzijas kompānijām, jo Google plāno nākamgad piedāvāt savus televīzijas pakalpojumus Eiropā. “Amerikas uzņēmumi baidījās, ka mēs cenšamies konkurēt ar televīzijas kanāliem un satura veidotājiem,” stāsta Šmits. “Taču patiesībā mūsu mērķis ir pretējs. Mēs vēlamies atbalstīt satura veidošanas industriju, piedāvājot atvērtu platformu nākamās paaudzes televīzijai – gluži kā Android piedāvā atvērtu platformu nākamās paaudzes mobilajām ierīcēm.”

Lielbritānija tiek minēta kā viena no galvenajām prioritātēm Eiropā, un Šmits cer, ka likumdevēji un britu televīzija necentīsies apspiest Google TV.

[url=http://www.dailytech.com/Google+Still+Sees+Hope+for+Google+TV+Will+Hit+Europe+Next+Year/article22565.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us