Google meklētājs Ķīnā nedarbojas

Daudzi interneta lietotāji vakar ziņojuši no Ķīnas, ka tie nav spējuši izmantot Google saviem meklējumiem, jo meklējumu rezultātu vietā parādījies uzraksts par kļūdu. Darbības traucējumi sākušies otrdienas vakarā pēc pulksten pieciem. Lai arī bija iespējams piekļūt Google vietnei, meklējumi jebkurai frāzei nonāca pie uzraksta par kļūdu.

Sākotnēji tika uzskatīts, ka Ķīnas valdība ir bloķējusi Google meklējumus, jo pagājušajā nedēļā šis lielais uzņēmums atteicās turpināt atbalstīt Ķīnas valdības pasūtīto meklējumu rezultātu cenzūru. Agrāk Google atļāva valdībai brīvi darboties meklētāja Ķīnas versijā, bet pēc hakeru uzbrukuma Gmail kontiem, kurā aizdomās tiek turēta tieši Ķīnas valdības komunistiskā partija, Googles pārstāvji sadusmojās un nolēma turpmāk laist meklējumu rezultātus tiešā veidā caur Honkongas vietni.

Tomēr pēc izmeklēšanas Googles pārstāvji paskaidroja presei, ka problēmas radījis paša meklētāja jaunais kods, kurš nav spējis tikt ar visu galā kopš tā sauktā Lielā Ķīnas Ugunsmūra (Great Firewall of China )noņemšanas.

Google sabiedrisko attiecību pārstāvis teica: “Daudzi Ķīnas interneta lietotāji šodien nav spējuši veikt meklējumus Google.com.hk. Šī problēma šķiet radusies pēc dažām izmaiņām kādā no meklētāja daļām. Mēs esam atklājuši vainu un šobrīd meklējam iespējas kā to visu salabot.”

Šī Googles meklētāja pārvietošana uz Honkongu ir atvērusi acis daudziem ķīniešiem, kuri tikai tagad ir apjautuši, ka viņu meklējumu rezultāti bija stingri atlasīti, lai būtu pa prātam komunistiskajai partijai, kamēr viņu radinieki Honkongā varēja brīvi atrast jebkādu informāciju.

Kopš Google ir sācis pāradresēt pašas Ķīnas lietotājus uz Honkongas vietni pagājušajā nedēļā, uzņēmums ir saņēmis daudz apvainojumu no valsts puses, kas to apvaino mēģinājumos destabilizēt Ķīnu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us