Google jaunais VR View spēj nodrošināt 360 grādu redzes leņķi

VRView

Google kompānija vēlas, lai VR 360 grādu leņķu saturs būtu pieejams lielākam cilvēku skaitam, un lai to panāktu – kompānija ļaudis iepazīstina ar jaunu ierīci VR View.

VR View ļauj izstrādātājiem nodrošināt 360 grādu redzes leņķi bildēm un video, apmeklējot tā mājas lapas, vai arī vienkārši izmantojot speciālu aplikāciju, kurā jāievieto daži attiecīgi kodi.

Līdz ar to Google mērķis ir panākt, lai šāda veida saturs cilvēkiem būtu plašāk pieejams – vienalga, vai tā ir ceļojuma kompānija, kas izrāda saulainas vietas, vai arī nekustamā īpašuma aģente, sniedzot potenciālajiem pircējiem ieskatīties to sapņu mājās. Šo VR View kodu var aplūkot GitHub portālā.

Turklāt Google kompānija vēl paziņoja, ka savu Cardboard SDK ieviesīs arī iOS operētājsistēmā, tādējādi atvieglojot izstrādātājiem virtuālās realitātes satura veidošanu Apple mobilajām ierīcēm.

Cardboard SDK (software development kit) jeb programmatūras izstrādes komplekts ir kā iesācēju (starter) paka, uzsākot VR pieredzi. Tā piedāvā izjust tādus svarīgos VR tehniskos parametrus kā galvu izsekošanas tehnoloģiju un telpisko skaņu, kas ļauj izstrādātājiem vairāk koncentrēties uz lietotājiem piedāvāto VR saturu un ko vēl vajadzētu gala rezultātā pamainīt.

Cardboard SDK sākumā tika iepazīstināta priekš Android 2014.gada decembrī, kur vienlaikus izstrādātāji arī strādāja pie Unity, kas varētu savienot abas mobilās platformas – Android un iOS. Un tas, atklāti sakot, arī priecē – Google piedāvā atbalstu iOS operētājsistēmai.

VR View ir tikai ceļā uz pilnīgu virtuālās realitātes pieredzi. Piedevām, Tev nav obligāti jābūt virtuālajām brillēm vai Cardboard programmai, lai skatītu VR View saturu. Atliek vien pakustināt savu mobilo telefonu gaisā (to mēdz dažreiz dēvēt par “burvju logu”) vai ar datora palīdzību noklikšķināt uz tā saturu.

“Virtuālā realitāte ir lieliski piemērota izklaidei”, tā sacīja Google produkta menedžeris Neitans Marts (Nathan Martz) TechCrunch portālam. “Bet VR ir jābūt arī pārtapšanai kaut kam jaunam, uz ko mēs arī ceram, un tai ir arī jābūt noderīgai”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us