Google izstrādā Chrome versiju Linux un Mac

Google paziņojusi, ka jau 2009.gada vidū Mac un Linux lietotājiem būs iespējams strādāt ar kompānijas daudz aprunāto Google Chrome interneta pārlūkprogrammu, informē Chrome produktu menedžeris Braiens Rakovskis (Brian Rakowski).

Mac un Linux versijām jau izstrādāta negatava testa kodola versija, taču pagaidām tā ir ļoti nefunkcionāla. Chrome izstrādātāju mājas lapā tā nodēvēta kā „testa iejūgs”. Lai arī izstrādātāji komentē, ka WebKit ir pabeigts par apmēram 90%, vēl veicams nopietns darbs pie sistēmas sajūgšanas ar Chrome dzinēju, kā arī funkciju pievienošanas.

Savukārt nedēļas nogalē klajā nāca Chrome 2.0 Alpha versija, kas sniedz ieskatu nākamajā programmas versijā. Tajā ir vairākas jaunas iespējas, piemēram, lietotāju profili, auto-complete un uzlabots ātrums, kas ļauj pilnvērtīgāk konkurēt ar Internet Explorer un Firefox. Jāpiezīmē, ka CNET novembrī veiktais pētījums rāda, ka spraudņu iespēja ir trešais svarīgākais Chrome trūkums – uzreiz pēc Mac/Linux atbalsta un labākas veiktspējas.

[img]http://datuve/images/upload/20090113143319.jpg[/img]
Tāpat Chrome 2.0 Alpha versijā iekļauti „lietotāju skripti”, kas ir līdzīgi Firefox atrodamajam „Greasemonkey” spraudnim. Tas lietotājiem ļauj pielietot Javascript kodu, tādējādi savā datorā modificējot gandrīz jebkuru interneta mājas lapu. B.Rakovskis atzīst, ka viņa vadītā komanda pagaidām izveidojuši tikai iespējas iestrādnes, savukārt tuvākajā laikā šo iespēju uzlabos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us