Google ievieš komandrindas atbalstu web-servisiem

Kompānija Google izlaida vienkāršu, bet ļoti noderīgu līdzekli. Tas ir GoogleCL komandrindas instruments, kas ļaus lietotājiem darīt gandrīz visu ar meklētāja giganta web-servisiem – sākot ar bilžu lejupielādi Picasa un beidzot ar ierakstu pievienošanu Google Calendar.

Google CL ir pielikums, kas veic pieprasījumus Google Data API caur komandrindu. Komandrindas interfeiss ļauj lietotājam uzdot datoram uzdevumu, uzdrukājot atbilstošu komandu. Piemēram, var izveidot fotoalbumu, strādāt ar dokumentu izmantojot teksta redaktoru, izdzēst visus bloga posteņus, kuri satur uzdoto vārdu, izveidot video sarakstu vai kalendāra ierakstu. Lielākā daļa Windows lietotāju sastapās ar šo interfeisu MS-DOSā.

Google darbinieki un Street View apakšnodaļas radīja šos pielikumus pašu vajadzībām, bet tagad nolēma nodot GoogleCL plašai sabiedrībai. Pielikums pieņem pieprasījumus Google Google Calendar, Google Docs, Google Contacts, Picasa, YouTube un Blogger. Piemēram, lai nosūtītu savas bildes Picasa pietiek ievadīt komandrindā:
$ google picasa create –title “My album” ~/photo/*.jpg

Ņemot vērā *nix-sistēmu attīstības pieredzi, ir iemesls domāt, ka GoogleCL kļūs par labu līdzekli nopietnai ražošanas ekonomijai. Google jau izvietoja virkni tipveida skriptu un, visdrīzāk, šī virkne tiks arī papildināta.

De fakto, utilīta ir izveidota Linux lietotājiem, kaut arī to var palaist arī datoros ar Windows un Mac OS. Vienkārši lietotājam nāksies vispirms uzstādīt programmnodrošinājumu – Python 2.5 versiju (vai augstāku) un pēdējo Google Data Python Library versiju.

Kā avots izmantota itproportal.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us