Google iemitināsies telefona būdiņā

Interneta gigants Google plāno “uzsēdināt” tautu uz sava jaunā servisa Google Voice, izvietojot telefona būdiņas lidostās un universitātēs, no kurām bez maksas varēs veikt gan vietējos, gan starptautiskos zvanus.

Kā mēs jau ziņojām, Gmail čatā tagad ir iebūvēta zvanītājprogramma no Google Voice, servisa, kas ļauj pieņemt, veikt un pāradresēt telefona zvanus. Tieši šī servisa virzīšanai ir domātas telefona būdiņas, kas līdzinās klasiski sarkanajām britu taksofonu būdiņām.

Un, kaut arī pirmajā mirklī var likties, ka šādā veidā interneta gigants grib apspiest Skype, Wired autori domā citādāk: viņi ir pārliecināti, ka īstais mērķis ir apspiest Facebook. Wired domā, ka telefonu serviss, kas iebūvēts Gmail, kļūs lietotājam par lieku iemeslu ielogoties un palikt sistemā.

[img]http://datuve/images/upload/20100902135439.png[/img]

Tāpat tiek paredzēts, ka vēl viens iemesls “uzsēsties” uz jaunā servisa būs plagins Chrome pārlūkā, kas ļaus ar vienu peles klikšķi veikt zvanus uz telefonu numuriem, kuri atrodas dažādās mājas lapās. Un ja Google jaunajam servisam piesaistīs diezgan daudz lietotājus un spēs tos noturēt (kas nebūtu brīnums, ņemot vērā to, ka zvani uz Kanādu un ASV ar tā palīdzību pagaidām ir bezmaksas), tad korporācijai radīsies iespēja apspiest Facebook, kā vispāratzītu identifikācijas centru.

Un, ja vēl ņemt vērā, ka Google plāno palaist pašu sociālo tīklu Google Me, tad tas viss kļūst vēl skaidrāks: rezultātā, sociālie tīkli, Google Talk, pasts un telefons ir tikai komunicēšanas instrumenti, kur katrs no tiem loģiski papildina viens otru.

Kā avots izmantotas TechCrunch un Wired.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us