Google iegādājas Metaweb meklēšanas dzini

Google jau pieder meklēšanas dzinis, taču tas nav traucējis uzņēmumam iegādāties vēl vienu. Šoreiz Google ir iegādājušies [url=http://www.metaweb.com/]Metaweb[/url] – 2005. gadā izveidoto Sanfrancisko uzņēmumu, kas uztur atvērtu datubāzi, kurā iekļauta informācija par filmām, grāmatām, televīzijas raidījumiem, slavenībām, pasaules vietām, uzņēmumiem un daudz ko citu.

„Laika gaitā mēs esam uzlabojuši meklēšanu, padziļinot mūsu izpratni par meklēšanas uzdevumiem un tīmekļa vietnēm. Tīmeklis nesastāv tikai no vārdiem – tajā ir informācija par reālās pasaules lietām, un izpratne par saikni starp reālās pasaules lietām var palīdzēt mums piegādāt svarīgu informāciju daudz ātrāk,” raksta Google savā emuārā.

[img]http://datuve/images/upload/20100719201810.jpg[/img]
Google stāsta, ka iegādājušies uzņēmumu divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā palīdzēs izprast veidu, kādā mēs meklējam informāciju. Otrkārt, Metaweb pieder datubāze ”Freebase” – bezmaksas, atvērta datubāze, kurā atrodama informācija par vairāk nekā 12 miljoniem lietu, personu un vietu.

Google un Metaweb plāno uzturēt ”Freebase” kā bezmaksas, atvērtu datubāzi visai pasaulei, iespējams, lai tā ar savu piedāvājumu varētu kļūt par ko līdzīgu Wikipedia vietnei. Iepriekšējie mēģinājumi gan ir beigušies neveiksmīgi.

[url=http://www.pocket-lint.com/news/34378/google-buys-metaweb-search-engine]Pocket-lint[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us