Google gaidāma kārtējā tiesa Eiropā

Google tiek apsūdzēta par konkurenci ierobežojošu darbību veikšanā Eiropā, turklāt no meklēšanas giganta tiek pieprasīta līdz šim lielākā summa par zaudējumiem. Lieta ierosināta Francijas tiesā un prasītājs ir uzņēmums 1PlusV.

1PlusV vēlas no Google piedzīt 295 miljonus eiro lielu atlīdzību par zaudējumiem. Uzņēmums cer, ka šī lieta liks pievērst lielāku uzmanību Google izmantotajām biznesa metodēm. 1PlusV dibinātājs Bruno Gellards skaidro: „No mūsu darbības labumu gūst nevis viens konkrēts uzņēmums, bet visi plaukstošā vertikālās meklēšanas tirgus dalībnieki.”

Sūdzība Eiropas Komisijai tika iesniegta pagājušā gada februārī, savukārt Google par prasību uzzināja šonedēļ. Google komentārs: „Mēs par prasību uzzinājām pavisam nesen, tādēļ vēl nevar komentēt detaļas. Mēs vienmēr cenšamies darīt to, kas būtu labākais mūsu lietotājiem. Tas ir mūsu uzņēmuma vadmotīvs, un mēs ceram drīz atrisināt situāciju.”

[img]http://datuve/images/upload/20110630135816.jpg[/img]
1PlusV apsūdz Google par 30 vertikālo meklēšanas dziņu ievietošanu Google melnajā sarakstā laika posmā no 2007. līdz 2010. gadam (daži no tiem gan esot izņemti no saraksta). Prasībā arī minēts, ka Google pirmajā meklēšanas rezultātu lapā „iegrūžot” savus meklēšanas rezultātus. 1PlusV arī skaidro, ka bija spiesti atteikties no savas meklēšanas tehnoloģijas, lai varētu izmantot Google Adsense, kas ir populārākais un lielākais tiešsaistes reklāmu tīkls.

Preses paziņojumā 1PlusV raksta: „Google četru gadu laikā veica vairākas konkurenci ierobežojošas darbības un uzvedās neētiski, traucējot 1PlusV biznesam un reklamēšanās iespējām.”

[url= http://www.dailytech.com/Google+Faces+French+Suit+Alleging+Anticompetitive+Practices/article22028.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us