Google Earth

Nesen jau [url=http://datuve/raksts/764/Google_Maps._3D]rakstījām[/url] par Google trīsdimensiju kartēm, beidzot pienākusi kārta arī attiecīgai programmatūrai, kas ļauj “lidot” pa virtuālo telpu. Līdzīgi kā ar Picasa, Google tehnoloģiju iegādājusies no citas kompānijas – Keyhole.

Kā jau vairums Google servisu, [url=http://earth.google.com]Google Earth[/url] ir bezmaksas (šoreiz gan tikai personīgai izmantošanai – komerciāliem mērķiem ir paredzēta Google Earth Plus).

Google Earth servisā tiek izmantoti vairāki terabaiti attēlu, kas ļauj apskatīt objektus augstā kvalitātē. Ir iekļauta lokālās meklēšanas funkcija, ar ko var meklēt restorānus, viesnīcas un pat ceļa norādījumus. Atsevišķi var apskatīt parkus, skolas, ārstniecības iestādes, lidostas, veikalus un vēl daudz ko citu. Ir izveidots īpašs datu apmaiņas formāts – KML (atšifrējas kā Keyhole HTML), kas nodrošina informācijas (piemēram, anotācijas par objektiem) apmaiņu starp produkta lietotājiem – šādu anotāciju jau esot vairāki tūkstoši.

Maksas produkts Google Earth Plus, ko var iegādāties par $20, papildus ļauj darboties ar GPS, drukāt attēlus ar lielāku izšķirtspēju, satur rīkus anotāciju apstrādei un datu importēšanas iespēju – ir iespējams ieimportēt adreses CSV (Comma Separated Values) formātā. Tāpat ir tehniskā atbalsta dienests, kas, saprotamu iemeslu dēļ, ir reti kura produkta bezmaksas versijās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us