Google Docs vairs nav vajadzīga reģistrācija

Pirms dažām dienām Google Docs ofisa programmu pakete pavisam pārgājusi uz jauna dokumentu redaktora pielietošanu, kuru kompānija izsludināja pirms diviem mēnešiem.

Google Docs tagad var veidot dokumentu, kuru nevarēs atrast, izmantojot meklētāju, bet varēs izlasīt vai iesniegt rediģēšanai jebkuram lietotājam, kuram būs atbilstoša saite. Jauninājums palīdzēs veidot dokumentus, kuri tiek rediģēti kopā ar Interneta lietotājiem, kuriem nav sava Google konta.

Google Docs izmainījās iestatījumi dokumentu pieejai. Tagad pastāv trīs iespējas izvēlēties pieejas atļaujas veidu. Pirmās divas palika nemainīgas: slēgt dokumentu visiem, izņemot tos, kam ir atļauta pieeja, un atvērt dokumentu visiem (tai skaitā arī meklētāju robotiem). Tagad ir vēl viena funkcija – padarīt dokumentu atvērtu personām, kam ir saite uz to. Tādējādi, dokumentu varēs izlasīt un /vai rediģēt tikai lietotāji, kam ir tieša saite uz to. Ņemot vērā to, ka saite uz jebkuru Google dokumentu satur nejaušu simbolu kārtību, dokumenta adresi var pieņemt par sava veida paroli.

Jauns aizsardzības variants nederēs patiešām konfidenciāliem dokumentiem. Protams, tas neaizsargās no tiem, kas vēlas iegūt nesankcionētu pieeju dokumentam, jo viņiem ir teorētiska iespēja piemeklēt adresi. Tomēr jaunais variants var būt diezgan ērts, ja, piemēram, nepieciešams piedāvāt rediģēšanas iespēju cilvēkiem, kuriem nav Google konta, turklāt, pie viena dokumenta vienlaicīgi varēs strādāt līdz 50 cilvēkiem.

Kā avots izmantota googledocs.blogspot.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us