Google Chrome turpina iekarot tirgus daļu

Google pārlūks Chrome ir sacēlis visnotaļ lielu ažiotāžu pārlūku vidū. Kopš tā parādīšanās jau ir izlaistas piecas šī pārlūka versijas, un ar katru versiju tiek ieviestas jaunas iespējas un uzlabojumi. Arī maijā pārlūks turpina iekarot tirgus daļu, un pagaidām pārlūks ieņem 3. vietu pārlūku starpā. Pēc [i]Net Applications[/i] statistikas datiem, Google Chrome jau ir pārkāpis 7 procentu robežu, tādā veidā arvien vairāk pietuvojoties Firefox pārlūkam, kurš ieņem otro vietu ar 24 procentiem tirgus daļas.

Salīdzinot ar aprīli, pārlūks ir ieguvis 0,3 procentus tirgus daļu, kamēr Mozilla Firefox tirgus daļa nokritās par 0,3 procentiem. Daļa arī tika iegūta no Microsoft Internet Explorer, kura tirgus daļa šomēnes samazinājās par 0,3 procentiem nokrītot līdz 59,7%. Ceturto vietu ieņem Apple Safari, kuram šomēnes izdevās palielināt turgus daļu par 0,1 procentu, arī Opera pārlūks ir pakāpies par 0,1 procentiem. Pēc [i]StatCounter[/i] datiem, Internet Explorer 6 lieto vairs tikai 9,8 procenti lietotāju. Arī Microsoft uzskata šo pārlūku par nevēlamu, cenšoties izstumt to no apgrozības, jo tas tikai sagādā liekas galvassāpes izstrādātājiem. Pārlūku tirgus attiecības pēdējā laikā ir ļoti saasinājušas, jo pārlūki ar katru versiju piedāvā jaunas funkcijas, lai atbalstītu jaunus web standartus un neatpaliktu no jaunākajām tehnoloģijām. Arī Microsoft ir sācis aktīvu darbu pie Internet Explorer 9, kurš būs ievērojami ātrāks par iepriekšējām versijām.

Google strādā pie pilnīgāka HTML 5 atbalsta, kas pēc Google domām spēs aizvietot tādas tehnoloģijas, kā Flash. Google Chrome pārlūks ir viennozīmigi izdevies, piedāvājot lietotājiem ērtu, stabilu un ātru pārlūku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us