Google Chrome paliek aizvien populārāks

Pēc analītikas uzņēmuma Net Applications aprīļa tirgus apskata datiem Google Chrome bija visātrāk popularitāti iegūstošais pārlūks 5 mēnešus pēc kārtas. Kamēr Internet Explorer turpina zaudēt savu tirgus daļu.

Google Chrome tirgus daļa pagājušajā mēnesī ir pieaugusi no 6,13% līdz 6,73% – gandrīz 10% uzlabojums mēneša laikā ir visai labs rādītājs.

Tajā pašā laikā Internet Explorer ir piedzīvojis visstraujāko kritumu starp pārlūkiem aprīļa laikā. Šī pārlūka tirgus daļa ir kritusies no 60,65% uz 59,95%. Firefox un Apple Safari ir nedaudz palielinājuši savu tirgus daļu – katrs par 0,7%. Opera arī ir starp zaudētājiem ar tirgus daļu mēneša beigās 2,3%, kas ir par 0,07% mazāk kā iepriekšējā mēnesī.

Runājot ilgtermiņā, tad Firefox un Safari savās pozīcijās turas diezgan stabili un viņu tirgus daļas apjoms mainās tikai procenta ietvaros. Safari tirgus daļa ir nedaudz augoša, bet Firefox drīzāk lejupejoša, bet šīs nelielās izmaiņas nav īsti ņemamas vērā, lai to uzskatītu par tendenci. Bet Internet Explorer un Google Chrome tirgus daļas izmaiņas ir gana nopietnas, lai to veidotāji varētu jau izdarīt attiecīgus secinājumus un izteikt prognozes par sava pārlūka nākotni.

Tomēr vēl joprojām, neskatoties uz popularitātes lejupslīdi, Internet Explorer ir tirgus līderis, bet vai tā vēl tā ilgi būs, nav zināms. Jo šobrīd šis pārlūks pārsvarā turas uz tiem cilvēkiem, kam pārlūka izvēle nav aktuāla un tie izmanto to, kas datorā jau ir uzinstalēta. Un šādi cilvēki pārsvarā izmanto datorus ar Microsoft operētājsistēmām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us