Google cenšas pierādīt, ka Bing izmanto Google meklēšanas rezultātus

Pēc tam, kad tīmeklī parādījās raksts “Google: Bing krāpjas, kopējot mūsu meklēšanas rezultātus”, Microsoft nekavējoties sniedza noliedzošu atbildi, taču izskatās, ka Google ir apņēmušies pierādīt, ka Bing meklēšanas rezultāti ņemti tieši no Google.

Tas viss sākās ar terminu [i]tarsorrhaphy[/i] (ķirurģijas procedūra plakstiņiem). Pagājušā gada vasarā Google pētīja meklēšanas rezultātus nepareizi uzrakstītam terminam ([i]torsorophy[/i]). Google meklētājs automātiski piedāvāja izlabot terminu un arī meklēšanas rezultātos parādījās pareizais termins. Tobrīd Bing nepiedāvāja nekādus rezultātus nepareizi uzrakstītajam terminam. Pēc kāda laika Bing sāka piedāvāt Google meklētāja rezultātus, nemaz neparādot lietotājiem, ka termins nav uzrakstīts pareizi.

[img]http://datuve/images/upload/20110202112516.jpg[/img]

[img]http://datuve/images/upload/20110202112535.jpg[/img]

Šis piemērs atvēra Google acis, un nākamo mēnešu laikā tika pamanīts, ka URL no Google meklēšanas rezultātiem parādīs Bing meklētājā aizvien biežāk, turklāt dažādos meklēšanas gadījumos – populārajiem vārdiem, retiem un neparastiem, kā arī nepareizi uzrakstītiem vārdiem. Pat rezultāti, kas radušies Google algoritmu kļūdu dēļ, parādījās Bing meklēšanas rezultātos.

Google, jūtot, ka kaut kas nav kārtībā, 2010. gada oktobrī nolēma veikt dažus eksperimentus, lai pārbaudītu hipotēzi, ka Microsoft tiešām izmantot Google rezultātus savā meklētājā.

Eksperimentu ietvaros Google radīja aptuveni 100 mākslīgus meklēšanas vārdus, ko nevarētu gaidīt no lietotājiem (piemēram, hiybbprqag). Katram no šiem vārdiem tika piesaistīta konkrēta (īsta) tīmekļa vietne, kas nekādā veidā nebija saistīta ar šo vārdu (vārds neparādījās tīmekļa vietnē, nebija arī nekādu saišu, kas saistītu vārdu ar konkrēto vietni). Varētu teikt, ka šie vārdi līdzinājās iezīmētām banknotēm, kas tiek izmantotas zagļu notveršanai.

[img]http://datuve/images/upload/20110202113201.png[/img]

20 Google inženieriem tika piešķirti klēpjdatori ar “svaigu” Windows instalāciju, IE8 tīmekļa pārlūku un Bing Toolbar. Instalācijas procesā tika ieslēgta “Suggested Sites” iespēja IE8 pārlūkā un noklusējuma uzstādījumi Bing Toolbar. Inženieri ievadīja mākslīgi radītos meklēšanas vārdus Google meklētājā un uzspiest uz meklēšanas rezultātos piedāvātās saites. Pāris nedēļu laikā pēc eksperimenta veikšanas šie paši meklēšanas rezultāti sāka parādīties arī Bing meklētājā.

[img]http://datuve/images/upload/20110202113709.png[/img]

Google emuārā tiek piedāvāti vēl vairāki piemēri ar šādi veidotajiem meklēšanas rezultātiem.

Google uzskata, ka eksperiments pierādījis, ka Bing izmanto IE8 un Bing Toolbar kombināciju (iespējams, arī citas lietas), lai nosūtītu Google meklēšanas rezultātus uz Bing.

[url=http://googleblog.blogspot.com/2011/02/microsofts-bing-uses-google-search.html]Google emuārs[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us