Google attīstās

Ja Jūs vēl nesat pamanījuši, Google jau sen vairs nav tikai interneta meklētājs, tagad tā ir strauji augoša “software” izstrādātājkompānija. Tā veido elegantas, efektīvas programmas, kas atvieglo dzīvi mūsdienu cilvēkam. Šajā cinisma laikmetā šāda, bezmaz vai labdarība šķiet ļoti aizdomīga. Tapēc noskaidrosim, kas Google`i ir aiz ādas!

Neskaidrības ap šo jautājumu tikai palielinājās pēc tam, kad Google paziņoja par vēl divu bezmaksas programmu izlaišanu priekš Windows – jauna versija jau pazīstamajam [i]Google Desktop Search[/i] un “instant-messaging” programma [i]Google Talk[/i].

Oriģinālā [u][i]Google Desktop Search[/i][/u] versija, kas tika izlaista pagājušajā rudenī, uz lietotāja datoru sev līdzi atnesa Google`i raksturīgo meklēšanas rezultativitāti. Jā, Jūs ierakstāt kādu burtu virknējumu, un acumirklī Jūsu acu priekšā parādās pilns failu saraksts, kas atrodas Jūsu datorā, attiecība uz meklēto frāzi.
[i]Desktop Search[/i] spēj pārmeklēt pat e-pastus, čata transkriptus un Web lapaspušu saturu, ko esat apmeklējis.

[i]Google Desktop 1.0[/i] burtiski “pārstaigāja pāri” Windows iebūvētajam meklēšanas tūlim, kam ir 3 būtiskas nepilnības. Pirmkārt, ar to varēja operēt tikai savā Web pārlūkprogrammā, tādejādi samazinot lietošanas ērtumu. Otrkārt, ar Windows izstrādājuu nevar meklēt iekš e-pasta, un iekš apmeklēto lapu satura.
Un visbeidzot, treškārt, tūlis spēja “pārbaudīt” tikai šauru loku ar failu tipiem, piemēram ar to nevarēja meklēt iekš PDF failiem.

[i]Desktop Search[/i] otrā versija, kas pašlaik atrodas Beta stadijā, kompensē uzskaitītās nepilnības.
Lai sāktu meklēšanu, pietiek ar veiklu taustiņa nospiešanu, vai arī uzklikšķināt uz meklēšanas lodziņa, kas vienmēr atrodas uz darba virsmas.
Pēc pāris sekundēm iegūsiet meklēšanas rezultātu sarakstu. Kad šajā sarakstā atrodiet sev vajadzīgo failu, pietiek ar peles klikšķi lai to atvērtu. Tāpat ir iespējams doties uz konkrēta faila atrašanās vietu.
Citiem vārdiem sakot, varat ērti atrast un atvērt programmu, dokumentu, vai kādu citu failu taupot savu laiku.

Kā jau minēju, otrs Google`s jaunums ir [u][i]Google Talk[/i][/u].
Ar šīs ērti lietojamās programmas starpniecību varat komunicēt ar saviem draugiem, paziņām, radiem, gan ar taustiņu, gan mikrofona palīdzību.
Ļoti līdzīgas funkcijas jau šobrīd pilda [i]Skype[/i].
Ar ko Google grib mūs pārsteigt?
Jau šobrīd [i]Google Talk[/i] ir “saskaņota” ar tādām populārām čata programmām kā [i]iChat, Trillian, Adium, Psi[/i] un [i]GAIM[/i], bet tas ir tikai sākums.
Google veic pārrunas ar Yahoo, AOL, un Microsoft par šo kompāniju programmu pielāgošanu [i]Google Talk[/i], un visam iepriekšminētajam tīklam.
Google jau ir panākusi vienošanos ar EarthLink un cer nākotnē izveidot vienotu čata tīklu visā pasaulē. Lūk kas Google`i aiz ādas!

[i]Google Talk[/i] no sākuma nebūs pieejams visiem lietotgribētājiem. Lai aktivizētu [i]Google Talk[/i] kontu, būs nepieciešama pastkastīte Google`s paspārnē esošajā Gmail. Līdz šim brīdim Gmail konti bija pieejami tikai ar ielūgumiem. Lietotāju skaits palielinājās lavīnveidīgi. Cilvēki pat izlika pārdošanā ielūgumus uz Gmail iekš eBay.
Tagad viss mainīsies. Gmail kontu varēs iegūt ikviens, taču Google ir izdomājusi efektīvu aizsardzību pret kontu nonākšanu spameru rokās – lai aktivizētu kontu būs nepieciešams mobilais telefons. Pēc reģistrācijas informācijas ievadīšanas, Google uz norādīto telefona numuru nosūtīs aktivizācijas kodu.

Raksta avots: [url=http://news.com.com/Google+gets+better.+Whats+up+with+that/2100-1024_3-5843388.html?tag=nefd.topGoogle+gets+better.+Whats+up+with+that/2100-1024_3-5843388.html?tag=nefd.top]News.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us