Google atsakās no H.264 atbalsta Chrome pārlūkā

Google izdarījusi savu gājienu HTML5 video tagu cīņā – lai gan H.264 ir plaši izplatīts un WebM ne, meklēšanas gigants paziņojis, ka atteiksies no H.264 atbalsta savā Chrome pārlūkā. Uzņēmums gan vēl to nav izdarījis, taču sola, ka darīs to nākamo mēnešu laikā. Google vēloties sniegt publicētājiem un izstrādātājiem laiku, lai veiktu nepieciešamās izmaiņas tīmekļa vietnēs, kurās izmantoti minētie HTML5 video tagi.

HTML5 video situācija pašlaik ir šāda: Microsoft un Apple liek likmes uz H.264, savukārt Google, Mozilla un Opera dod priekšroku WebM. Lai gan vienīgais kodeks, ko atbalsta Internet Explorer 9, ir H.264, Microsoft apgalvo, ka WebM būšot izņēmums – to varēs izmantot, ja vien lietotāji uzinstalēs attiecīgo kodeku. Google izstrādāja WebM un līdz šim atbalstīja arī H.264. Savukārt Mozilla un Opera atsakās no H.264, jo tā izmantošanas tiesības nav īpaši lētas.

WebM ir salīdzinoši jauns, tādēļ tas nav īpaši izplatīts, turklāt, atšķirībā no H.264, tam nav atbilstošu aparatūras dekodētāju. Mobilajā pasaulē tas ir ļoti svarīgi, jo aparatūras video dekodēšana ļauj mobilajā ierīcēm paildzināt akumulatora darbības laiku un uzlabot video atskaņošanas kvalitāti.

Pagājušajā mēnesī Microsoft paziņoja par atjauninātu Windows Media Player spraudņa versiju Mozilla Firefox pārlūkam, kas, pateicoties Windows 7 iebūvētajām iespējām, realizēja HTML5 H.264 video. Microsoft mērķis ir pievērst pasauli H.264, savukārt Google mērķis acīmredzot ir pievērst cilvēkus WebM.

[url=http://www.techspot.com/news/41936-google-to-drop-support-for-h264-in-chrome.html]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us