Google apzog mazās kompānijas

Nekaunīgi ir ne tikai politiķi vai advokāti, bet arī lielās kompānijas. Kārtējās nepatikšanās iekūlušies interneta valdnieki Google, kas it kā esot nozaguši kādu datu konvertēšanas tehnoloģiju no nelielas, Čikāgā (ASV) bāzētas kompānijas „LimitNone Inc.”.

Agresīva ieiešana tirgū prasa milzu resursus, kas Google līdz šim nav trūkuši. Šā vai tā, Google Apps (ļauj piekļūt Google epastam GMail, sarunu vietnei GTalk un citiem servisiem) izstrādē tika pieaicinātas jaunas kompānijas ar jaunām un svaigām idejām. Viena no tādām bija arī LimitNone, kura nu apgalvo, ka Google nesamaksājuši un no viņiem nozaguši tehnoloģiju kādā veidā no Microsoft Outlook eksportēt e-pastus un kontaktus uz GMail: „Google vēsta, ka viņu filozofija ir „Neesi ļauns” [“Don’t Be evil”], taču, vienkārši sakot, mēs tikām uzaicināti strādāt ar viņiem, uzticēties viņiem… Un viņi nozaga mūsu tehnoloģiju,” skaidro LimitNone izpilddirektors Rejs Glassmans (Ray Glassman).

[img]/images/upload/google-docs.png[/img]
„Cilvēkiem ir jāsaprot, ka Google ir tikai kārtējā milzu kompānija, kas darīs jebko, lai varētu palielināt savus ieņēmumus. Pat tad, ja tas nozīmē riskēšanu ar reputāciju programmu izstrādātāju starpā,” savu viedokli pauž arī apkrāptās kompānijas darbinieki.

Saprotams, nav dūmu bez uguns – ikkatra kompānija, kuras produkti kļūst par ikdienas nepieciešamību, var atļauties vairāk. Taču daudzi tiesāšanās gadījumi notikuši tikai tāpēc, ka tiesājamās kompānijas ir „gards kumoss”; to, vai arī šis ir tāds, noskaidrot varēs tikai pēc laika, ar noteikumu, ka problēma netiks nogremdēta un pieklusināta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us