Godson procesori un Linux

Ķīnas uzņēmums [i]Lemote Technologies [/i] tuvākā mēneša laikā ir plānojis laist tirgū galda datorus, kuros izmantoti Ķīnā ražoti procesori un kas darbojas ar GNU/Linux operētājsistēmu.

Džiangsu provincē bāzētā uzņēmuma pārstāvis vārdā [i]Wu Shaogang[/i] esot stāstījis ķīniešu interneta medijam [i]Sina Tech[/i], ka ap ķīniešu jauno gadu ir plānots laist pārdošanā pirmo tūkstoti šo datoru. Patlaban tiekot veikta pēdējā testēšana, kurā ņem dalību Šanhajas Linux lietotāju kopiena.

Ķīnas zinātņu akadēmija ([url=http://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_Academy_of_Sciences]CAS[/url]) uzsāka procesoru pētījumus 2001. gadā. Drīz pēc tam 2002. gada septembrī pasauli ieraudzīja pirmais procesors [i]Godson I[/i]. Kopš tā laika ir izlaistas vairākas šī CPU paaudzes.

Par pirmo paaudzi zināms tikai tas, ka tā darbojās uz 266 MHz. [i]Godson II[/i] jau bija 64 bitu 500 Mhz procesors, kurš pēc darbības ātruma līdzinājās Pentium 3. Pēc tam sekoja citi 64 bitu procesori – [i]Godson II B[/i], [i]Godson II C[/i] un [i]Godson II E[/i], no kuriem pēdējais darbojas uz 1GHz, tiek ražots pēc 90nm tehnoloģiskās normas un pēc darbības ātruma līdzinās Pentium 4. Zīmīgi, ka tas patērē tikai 3 līdz 8W jaudas.
[img]/images/upload/godson.jpg[/img]
Nākošā paaudze – [i]Godson III[/i], būšot 8 līdz 16 kodolu procesori.

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Loongson]Godson[/url], saukts arī par [i]Loongson[/i], viņš arī [i]Dragon chip[/i] nepieder pie x86 procesoru arhitektūras. Atšķirībā no AMD un Intel ražotajiem procesoriem, Godson ir [url=http://en.wikipedia.org/wiki/RISC]RISC[/url] procesors, kas izmanto [url=http://en.wikipedia.org/wiki/MIPS_architecture]MIPS[/url] arhitektūru (izņemot dažas MIPS instukcijas, kuras bija patentētas un ķīnieši to vietā ieviesa savas).

Tā kā tas ir RISC procesors, tad cerēt, ka Microsoft Windows kādreiz uz tā varētu darboties ir veltīgi. Vienīgā izvēle šajā gadījumā ir Unix grupas operētājsistēmas, kam nesagādā problēmas kaut ducis dažādu procesora arhitektūru.

Interneta medijs, kurš pats pirmais ([i]Sina Tech[/i]) paziņoja šos jaunumus, bija spiests šo ziņu nodzēst pēc ražotāja pieprasījuma, kā arī aizvākt bildes, acīmredzot [i]Lemote[/i] nevēlas pirms laika nopludināt informāciju un labprātāk dod priekšroku slepenībai.

Patlaban ir aptuveni zināms tikai tas, ka [i]Godson PC 1000[/i] būs aprīkots ar 40 GB cieto disku un 256 megabaitiem atmiņas. Tā cena būs ap 200 dolāriem.

Nav precīzu ziņu par konkrēto izmantoto procesoru un tā darbības frekvenci, vai tas ir [i]Godson II E[/i] vai [i]Godson II F[/i]. Stāsta, ka šis procesors darbojoties ar 666MHz frekvenci un pēc darbības ātruma līdzinās Pentium 4 1,5GHz.

Šanhajas Linux lietotāju kopienas pārstāvji, kuriem testēšanas nolūkiem ticis izdalīts neliels skaits šo datoru, stāsta, ka neesot nekādas funkcionālas atšķirības ar citiem galda datoriem, gluži tāpat esot iespējams klausīties mūziku, skatīties filmas un pārlūkot internetu.

Avoti: [url=http://tech.blorge.com/Structure: /2007/01/22/china-making-own-pcs-running-with-linux-but-please-shut-up-about-it-and-why-are-you-running-those-damn-pictures/]tech.blorge.com[/url], [url=http://tech.sina.com.cn/it/2006-11-20/00141245061.shtml]tech.sina.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us