AlphaGo mākslīgais intelekts Ķīnas galda spēles GO cīņā no pieciem mačiem trīs ir uzvarējis leģendāru GO spēlētāju Lī Sedol, liekot uz brīdi pat domāt, ka DeepMind ir izstrādājuši tiešām unikālu mākslīgo intelektu, ar ko cilvēka intelekts nevarētu spēkoties. Tomēr šodien 33 gadus vecais Dienvidkorejietis Lī Sedol pierādīja pretējo, un sakāva AlphaGo programmu.
Patlaban rezultāts ir 3 pret 1 AlphaGo labā, kas ir uzstādījis lielisku rekordu – 9 pret 1, ieskaitot Eiropas čempionu Fanu Hui, kad pērn Alpha Go sakāva spēlētāju visos piecos mačos, neatstājot nekādas cerības. Savukārt Lī uzvarēja šo spēli diezgan spraigā spēlē, kur AlphaGo izdarīja dažnedažādus manevrus, kas komentētajiem šķita nepareizi un kļūdas raisoši, tomēr programma bija citādās domās.
Balstoties uz DeepMind direktora Demisa Hasaba (Demis Hassabis) teikto, tad šoreiz AlphaGo tiešām spēles laikā pieļāva vairākas kļūdas. “Mākslīgajam intelektam GO spēlē sokas itin labi, taču tā apjuka, izdarot 87 gājienu”, sacīja Hasabis. Vēlāk noskaidrojās, ka AlphaGo programma pieļāva kļūdu jau 79.gājienā, un to saprata tikai 89-tajā. AlphaGo spēles stils balstās uz novērtēšanu, spēles procesa attīstību un progresēšanu.
Pēc uzvaras, Lī devās uz “post-game” preses konferenci, kur viņu negaidīti pārsteidza un sagaidīja ar skaļiem aplausiem. “Es nekad neesmu saņēmis šādu auditorijas uzmanību un aplausus, uzvarot tikai vienu spēli!”, tā izteicās GO čempions Lī.
Sākotnēji tika cerēts, ka Lī uzvarēs visus piecus mačus vai arī 4 – 1, taču Lī piebilda, ka viena mača uzvara pret AlphaGo pēc trim zaudējumiem pēc kārtas ir daudzreiz vērtīgāka.
“Lī Sedol ir apbrīnojams spēlētājs un viņš šoreiz bija pārāk spēcīgs priekš AlphaGo”, teica Hasabis, pie reizes piebilstot, ka šis zaudējums ļaušot pārbaudīt tās mākslīgo intelektu spēju robežas. “Šī mača zaudējums DeepMind komandai ir ļoti vērtīgs. Mēs vēl joprojām nezinām, kas īsti notika”.
DeepMind AlphaGo programma kopā ir uzvarējusi 18 reizes, to skaitā pasaules čempionu Lī Sedol, kas izmanto sarežģītus algoritmus un balstās uz speciālas advancētas sistēmas – dziļiem neirona tīkliem un spējai mācīties no pieredzes un savām kļūdām, katru reizi spēlējot arvien labāk un labāk.
Vēl nesen uzskatīja, ka datora programma nespētu spēlēt tik sarežģītu spēli pasaules klases līmenī, kurā jāizmanto ne tikai prāts, bet arī intuīcija un citas maņas, lai veidotu stratēģijas un gūtu veiksmi spēles laikā. Lī bija cīnījies par 1 miljonu ASV dolāru balvu, taču DeepMind kompānijas izstrādātais AlphoGo kopvērtējumā ir uzvarējis, ziedojot šo lielo naudas summu labdarībai.
Es personīgi ļoti ticēju un novēlēju veiksmi Lī, jo galu galā, cīņa notiek starp datoru un cilvēku. Un viņš savā ziņā pierādīja, ka cilvēku intelekts tomēr zināmā mērā var spēkoties ar datorprogrammu. Lai nu kā, ir palicis vairs tikai viens mačs, un diemžēl kopvērtējumā AlphaGo ir uzvarējusi, taču Lī var turpināt aizstāvēt cilvēces godu. Pēdējais mačs notiks 15.martā, kuru varēs vērot DeepMind youtube kanālā.