Gmail parādīsies Skype analogs

E-pasta servisa Gmail lietotājiem būs iespēja veikt balss zvanus ar IP-telefonijas palīdzību.

Google aprīkos Gmail pastu ar balss zvanu servisu, ziņo CNET ar atsauci uz anonīmu avotu. VoIP-klients, pēc izdevuma datiem, būs integrēts ar Gmail čatu, bet tā interfeiss būs līdzīgs Google Voice. Lietotāji varēs gan veikt, gan pieņemt zvanus.

Informācijas par tarifiem pagaidām nav, bet sākumā, kā tiek plānots, tikai ASV un Kanādas abonenti varēs veikt zvanus bezmaksas. Naudu, kura tiks iegūta no starptautiskajiem zvaniem, tiks izmantota, lai samaksātu par bezmaksas zvaniem ASV un Kanādā. Ir arī zināms, ka zvanu servisa lietošanai nav nepieciešama reģistrācija Google Voice sistēmā.

Iepriekšējie Google projekti balss interneta saziņas nozarē bija Google Talk čats, kas parādījies 2006.gadā, un Google Voice serviss, kas ļauj piesaistīt vairākus telefona numurus vienam.

Turklāt, jau oktobrī parādīsies interneta veikals no Google Chrome, caur kuru tiks pārdotas spēles un pielikumi. Atšķirībā no līdzīgiem servisiem, piemēram Apple, komisija par pārdošanu Chrome Web Store veikalā sastādīs tikai 5%. iTunes App Store komisija ir sešreiz lielāka – 30%.

Bez noderīgām programmām, Google veikalā pārdošanā būs elektroniskās avīzes un žurnāli, ofisa pielikumi, matemātiskie rīki utml. Apmaksa tiks veikta vienotā valūtā (dolāros). Citu naudas vienību atbalsts tiek gaidīts tikai nākamajā gadā.

Kā avots izmantota CNET.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us