GMail e-pasts būs pieejams arī bez interneta

Google Labs prezentētā e-pasta servisa GMail iespēja vēstules apskatīt arī bez pieejas pie interneta mazinās nepieciešamību pēc Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird un citu e-pasta klientu izmantošanas.

„Mēs vēlējāmies radīt lietotājiem tādas iespējas, lai nebūtu jāizmanto specializētie klienti,” pakalpojumu komentē Google pārstāvis Rajens Sets (Rajen Sheth).

Iespēja panākta ar Google Gears tehnoloģijas palīdzību, kas jau izmantota kompānijas vajadzībām Google Docs sistēmā. Netiešsaistes režīmā iespējams darīt teju visu to pašu, ko tiešsaistē – lasīt, atzīmēt un citādi izmantot atsūtītos tekstus. Līdzīgi kā ar Google Docs ir iespējams rakstīt tekstu, kas pie tīkla pieejamības sinhronizējas ar serveri, arī GMail jaunajā iespējā var uzrakstīt ziņojumu, kas tiks automātiski nosūtīts pie pirmās izdevības.

[img]/images/upload/20090130055126.jpg[/img]
Gadījumos, kad piekļūšana internetam ir apgrūtināta (piemēram, izmantojot kaimiņmājas neaizsargāto bezvadu internetu), sistēma var pārslēgties uz režīmu, kas vienlaikus izmanto datora kešatmiņā noglabātos failus un sinhronizējas ar serveri.

Iespēju ieslēgt iespējams GMail parametros (Settings->Labs). Pagaidām šādu iespēju kompānija piedāvā tikai daļai pasaules valstu, taču tuvāko dienu laikā tā būs pieejama it visur. Tuvāko nedēļu laikā [i]offline[/i] režīmā pieejams būs arī GMail piedāvātais kalendārs, informē Google pārstāvji.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us