Šonedēļ tika anonsēts jauns projekts ar nosaukumu [i]Web Science Research Initiative[/i] ([url=http://www.webscience.org/]WSRI[/url]), kura pamatuzdevums ir globālā tīmekļa vispusīga izpēte. CNET News [url=http://news.com.com/2100-1025_3-6132016.html]ziņo[/url], ka WSRI iniciatori nodarbosies ar globālā tīmekļa attīstības sociālo un tehnisko aspektu izpēti. Viņi plāno saņemt līdzekļus darba veikšanai no lieliem uzņēmumiem un firmām. Piemēram, IBM un Google jau sola finansiālu atbalstu.
[url=http://datuve/raksts/1260/]Globālā tīmekļa[/url] radītājs sers Tims Berners-Lī [url=http://news.yahoo.com/s/nf/20061102/tc_nf/47571]uzsver[/url], ka, neskatoties uz web-servisu straujo attīstību, mēs ļoti maz zinam tieši par tīmekļa attīstību. [i]”Globālais tīmeklis faktiski sastāv no cilvēkiem, kuri savstarpēji mijiedarbojas. Ja mēs to esam radījuši, mums tas ir arī jāuzlabo.”[/i]
WSRI projekta ietvaros sociālzinātņu speciālisti, psihologi un inženieri centīsies izpētīt pašreizējo tīkla stāvokli, tā ietekmi uz dažādiem sociāliem slāņiem un kultūru, kā arī uz [i]Internet[/i] attīstības virzienu. Domājams, apkopotā informācija sniegs atbalstu jau esošo problēmu risināšanā, kā arī ļaus pārvarēt grūtības nākotnē.
Ļoti iespējams, ka globālā tīmekļa izpēte atvieglos arī t.s. semantiskā tīkla (Semantic Web – sistēma ar mākslīgā intelekta [i]dīgli[/i]) izveidi. Gaidāms, ka semantiskajā tīklā datori spēs mijiedarboties bez cilvēka līdzdalības, bet lietojumprogrammas iemācīsies atpazīt informāciju.
Avots: [url=http://net.compulenta.ru/293443/]Compulenta[/url]